עמותת נשים לגופן מושתתת על תרומתן ופעילותן של למעלה מ- 300 מתנדבות המייצגות מגוון מקצועי וחברתי רחב ביותר. זוהי עשייה אדירה של נשים למען נשים בישראל!

למה להתנדב בעמותת "נשים לגופן"?

ההתנדבות בעמותת נשים לגופן מכוונת ליצירת מרחב נשי, המאפשר לבחון שאלות יומיומיות בנוגע ל"מובן מאליו" של בריאות ונשיות. אנו מקוות לעודד דרך עבודתנו הייחודית את התוודעותן של נשים אל גופן, לצמצם את חוסר הידע והפחדים בכל הנוגע לבריאות ולאפשר לנשים עמדה מודעת יותר אל מול הממסד הרפואי.

•  עמותת "נשים לגופן" היא הארגון הפמיניסטי היחיד בישראל העוסק בקידום בריאות נשים בהיבט הרחב של המושג.

•  עבודת ההתנדבות נעשית על ידי צוות מתנדבות רחב ומגוון, הן מבחינה מקצועית והן מבחינת הגיל, הרקע התרבותי וכו'. המפגש עם צוות כה מגוון מאפשר העשרה אישית והזדמנות אמיתית להשפעה רחבה.

•  העמותה היא ארגון הנמצא בתהליך דינאמי של בנייה והתגבשות. המתנדבות מוזמנות להשפיע ולעצב יחדיו את דרכנו המשותפת לקראת הגשמת החזון.

•  ההתנדבות מעניקה הזדמנות להתנסות בעבודה מרתקת ומקצועית בסביבה נשית ייחודית.

•  העמותה מציעה למתנדבות ידע והכשרה בתחומי התנדבותן, בהתאם לצורך ולכישורי המתנדבות.

•  ההתנדבות מאפשרת לכל אשה הזדמנות לבחון רגשות פנימיים ומחשבות אישיות בכל הנוגע לגופה, בריאותה וההשפעה האישית והפוליטית שלה על יצירת שינוי חברתי בנושא.

•  עמותת "נשים לגופן" מקיימת שיתופי פעולה וקשרים רבים עם ארגוני נשים וארגוני זכויות אדם קיימים בישראל ובעולם. באופן זה מתרחב טווח ההשפעה של העשייה החברתית שלנו.

תחומי ההתנדבות הנדרשים בעמותה

אנו זקוקות לנשים דוברות עברית/ערבית/אנגלית בכל התחומים הנדרשים

תפקיד הגדרת התפקיד ומספר השעות הנדרש כישורים נדרשים
מידענות איסוף מידע ממגוון תחומים מקצועיים הנוגעים לעבודת העמותה. מספר השעות הנדרש: 5-10 שעות בחודש. שימוש שוטף באינטרנט, לטלפון ופקס.
כותבות השתתפות בקבוצות כתיבה לפי נושאים, קריאה ביקורתית של חומר קיים באנגלית, איסוף מידע וחומרים, כתיבה.מספר השעות הנדרש: 10 שעות בחודש, במשך 4 חודשים. נשים שאוהבות לכתוב ובעלות יכולת כתיבה, בעלות ידע מוקדם במגדר, בעלות יכולת עבודה עצמאית. נדרשת נגישות למחשב וידע בשימוש בתוכנת Word.
מתרגמות תרגום מעברית לאנגלית, או מעברית לערבית. התרגום הוא של חלקי פרקים, תקצירים לאתר ועוד והכול בתחומים השונים של בריאות נשים.מספר השעות הנדרש: 5-10 שעות בחודש. הכרה טובה של השפות, כישורי כתיבה ותרגום. נדרשת נגישות למחשב וידע בשימוש בתוכנת Word.
מראיינות בערבית קיום ראיונות עומק עם נשים לגבי חוויותיהן ועמדותיהן בנושאים שונים הנוגעים לבריאות, מיניות וכו'. בשלב זה הסתיים שלב הראיונות בעברית ואנו זקוקות למראיינות בערבית בלבד.מספר השעות הנדרש: 5 שעות בחודש השתתפות בסדנאות (הניתנות על ידי העמותה) ללימוד והכרה של אפיוני הראיון האיכותני, יכולת הקשבה והכלה, נכונות לכתוב ולערוך את עיקרי הדברים הנאמרים בראיון, נכונות לנסוע ולבצע ראיונות במקומות מרוחקים.
חברות צוות פיתוח משאבים ארגון אירועי התרמה בקהילה, ארגון ערבי בית, סיוע ביצירת קשרים ובשיווק העמותה.מספר השעות הנדרש: 5-10 שעות בחודש. כישורי ארגון והפקה טובים, יכולת ורצון להניע נשים מתוך הקהילה לעשייה חברתית למען קידום בריאות נשים.
שיווק, יחסי ציבור ותקשורת שיווק פעילות העמותה, רישות ויצירת קשרים בין ארגוניים וקשרים בין-אישיים, עבודה מול אמצעי תקשורת שונים.מספר השעות הנדרש: משתנה בהתאם לפרויקט. ניסיון ועניין בתחומי הדוברות, שיווק ויחסי ציבור.
הפקת סרט קצר אודות פעילות העמותה הפקה של סרט קצר אודות פעילות העמותה. צילום ראיונות עם פעילות מרכזיות, ופעילויות מרכזיות של העמותה לצורך יצירת סרטון שישמש אותנו באתר העמותה. ידע וניסיון בצילום עריכה והפקת סרטונים דומים.
עדכון וכתיבה למרכז המידע לבריאות נשים מרכז המידע לבריאות נשים באינטרנט משמש כמקור חשוב ומשמעותי לקבלת מידע, יצירת דיון והעלאת מודעות. דרושות נשים שיסייעו באחזקה שוטפת, כתיבת תקצירים וריכוז מידע.מספר השעות הנדרש: ייקבע במשותף עם המתנדבת, בהתאם להיקף העבודה הנדרש וליכולת. עניין בתחומי העיסוק של העמותה, ניסיון וידע בכתיבה לאתרי אינטרנט בעברית/ערבית, עניין בחיפוש מידע מגוון ומעודכן בנושאי מיניות, גוף ובריאות נשים.

לפרטים נוספים

  • דנה וינברג, יו"ר ומייסדת. דוא"ל: nashim.nissa@gmail.com טלפון נייד: 050-4003032.

כתיבת תגובה