שותפות לדרך

מרכז מומחיות בריאות נשים בגילאי 60+

צילום: אור קפלן

שותפות לדרך

שותפות לדרך
צילום: אור קפלן

מרכז מומחיות בריאות נשים בגילאי 60+

עמותת נשים לגופן הגדירה את קידום בריאותן ורווחתן של נשים בזיקנה כנושא מרכזי וחשוב בעשייתה. לצורך כך התחלנו בעשייה בשטח כדרכינו תמיד, על מנת לתת מקום וקול לחוויות ולצרכים של נשים בגילאי 60+ ממגון אוכלוסיות בישראל. השותפות המרכזיות שלנו הן תמיד הנשים עצמן שלוקחות חלק פעיל בחשיבה, בתכנון, בכתיבה ובעשייה עצמה.

לאורך השנים מלווים אותנו מספר שותפים.ויות מרכזיים.ות בתחום זה ואנו שמחות להציגם כאן.

מגדל בקהילה

כחברת ביטוח גדולה וותיקה בישראל, מגדל רואה עצמה מחויבת לקדם חברה בריאה ויציבה, ולסייע לשיפור המצב החברתי בישראל באמצעות פעילות הליבה ומעורבות חברתית בקהילה. בהיותה חברת חסכון ארוך טווח הגדולה במדינה, חברת מגדל מכירה את ציבור החוסכים.ות לפנסיה שלהן.ם ומלווה אותם.ן עם יציאתם.ן לגמלאות עם תשלומי הפנסיות שלהם.ן. הכרות ארוכת השנים הזו מביאה את חברת מגדל להכיר היטב את האזרחים.ות המבוגרים.ות על הצרכים והאתגרים עמם הן.ם מתמודדות.ים. לפיכך נתפתחו תוכניות חברתיות מגוונות, במטרה לשפר רווחה ואיכות חיים של א.נשים מבוגרים.ות בהבטים של רווחה חברתית בריאותית וכלכלית. בתוך כך ההבט המגדרי תופס חלק משמעותי בתוכניות החברתיות. חברת מגדל מכירה בכך שלתהליך ההזדקנות יש הקשרים מגדריים ייחודים שיש לתת עליהם את הדעת. השותפות עם נשים לגופן מאפשרת תוכניות מגוונות ומתחדשות, המתמקדות בקידום בריאותן ורווחתן של נשים בגיל המבוגר ופיתוח שיח מגדרי על הנושא החשוב הזה.

אשכול רשויות שורק דרומי

אשכול רשויות שורק שורק דרומי מקדם הזדקנות בריאה ופעילה ורואה בחיזוק תפיסת מניעה וקידום בריאות כמנוף שינוי. השילוב של קבוצות נשים בזיקנה בשותפות עם עמותת נשים לגופן היא פעולה משמעותית המקדמת מודעות ותשומת לב של האישה לבריאותה ברמת הפרט וכן מהווה פעולה תומכת התמודדות עם בדידות, שהיא גורם נוסף המשפיע על הבריאות.

שיתופים

יוזמת איכות חיים ובדידות בזקנה (שם זמני) הינה שותפות בין מגזרית לקידום הזדקנות מיטבית בישראל הפועלת באופן מערכתי ולאורך זמן על פי מודל קולקטיב אימפקט. עמותת נשים לגופן היא חברה בצוות ההיגוי של היוזמה ומאירה זוויות של מגדר וזיקנה ובעיקר הקשרים של קידום בריאותן ורווחתן של נשים בזיקנה.

גוינט אשל

במרץ 2021 קיימנו כנס פורץ דרך 'נשים בזיקנה, מחשבות מסלול מחדש'. הכנס התקיים ביוזמת עמותת נשים לגופן, ג'וינט ישראל- אשל, וחברת מגדל. הכנס התקיים בהשתתפותן של כ 250 נשים. היה זה כנס ייחודי מסוגו בכך שעסק במגוון סוגיות שנוגעות לנשים בזיקנה. אנו מצרפות כאן לינק להורדת חוברת המסכמת את התובנות המרכזיות מכנס זו וניתן למצוא בה: קישור לתערוכת אומנות מרגשת של יוצרות בגילאי 60+ ועסקה בייצוגים נשיים של זיקנה, סרטון 'תקראו/אל תקראו לי זקנה' תוצאות הסקרים שערכנו בכנס, סיכום גרפי של רשמים מהכנס, והרצאות ותקצירי הסדנאות והדברים שנאמרו בכנס. מבחינתינו הכנס היווה צעד ראשון, בדרך למבט פמיניסטי ולעשייה פורצת דרך בתחום בריאותן ורווחתן של נשים בזיקנה.