אודות הסדנאות

 

 

 "הגיל השלישי", נתפס כחלק בחיים בו הדיאלוג בין האישה לבין גופה, בריאותה ומיניותה, מצטמצם לתפיסת הבריאות במובן של טיפול בחולי.

העיסוק בבריאות בגיל הזה מתרכז בעיקר בהתמודדות עם קשיים, מגבלות, חוסר תפקוד ומחלות. אך  ברור כי גם בתקופה זו וגם במצבי בריאות מורכבים, נשים עסוקות, מתלבטות ותוהות באשר לסוגיות הקשורות לגופן, בריאותן ומיניותן, מהיבטים שונים.
אחד הקשיים העיקריים בגיל הזה, הוא בהיעדר שותפים, הזדמנויות ואפילו לגיטימציה חברתית-תרבותית לשיח שכזה. בסדנאות לנשים בגיל השלישי אנו עסוקות בדברים שעושים לנו טוב בגיל הזה : שיפור איכות החיים, זוגיות, חברות, מיניות, פעילות גופנית ותזונה מיטבה התמודדות עם חולי וחששות. 

מטרת הסדנאות היא לאפשר דיאלוג פתוח, כן, אמיץ ולגיטימי, של נשים מבוגרות וקשישות על מערכת הקשרים שבין הגוף, הבריאות והמיניות.
ניסיון העבר מלמד שהסדנאות מסייעות לנשים בתהליכי התעצמות, השלמה והטבה של איכות חייהן כמו גם בהבנה של זכויותיהן ואפשרויותיהן בקבלת שירותי בריאות טובים יותר.

ציטוטים מתוך סדנאות לגיל השלישי:

  • "מהלילה הראשון של איבוד הבתולין אחרי החתונה ובכל לילה לאחר מכן, במשך חמישים שנה, לא היה לי רגע אחד של הנאה ממין זה הרגיש לי תמיד כאילו זה בכוח!"
  • "הפגישה הזאת עושה לי כל כך טוב, כל השבוע התהלכתי עם חיוך קטן עוד מהמפגש הקודם ובידיעה שנפגוש אותך היום!"

להזמנת סדנאות 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן