מענה רגשי ואפיקי סיוע ימי מלחמה 2023-24

אלו ימים קשים וכואבים עבור כולנו והצרכים של נשים ונערות שעולים מן השטח רבים. אנחנו בנשים לגופן מתמקדות בהבנת האתגרים והצרכים הקיימים, מחויבות לסייע לנשים ונערות גם בימים קשים אלה ועושות כל שביכולתנו כדי לחזק את החוסן והבריאות של נשים ונערות בישראל.

לפניכן מגוון תוצרי ידע המכילים כלים ומענים בימים קשים אלו. חלקם נותנים כלים מגוונים להתמודדות נפשית, חלקם עוסקים בהתנהלות נכונה ובריאה ברשתות ואחרים מפנים למוקדי סיוע חירום. אנו מקוות שכל אחת מכן תמצא כאן מענה שיתאים לצרכיה. אנחנו מזמינות אתכן לפנות אלינו ולשתף אותנו בצרכים נוספים שלכן, ומאחלות לכולנו ימים שקטים יותר ובריאות טובה. 

סדנאות בצל המלחמה

לאור ההשפעות המורכבות של המלחמה אנו מציעות מגוון סדנאות תהליכיות, המותאמות לצרכים של נשים ונערות בימים אלו. הסדנאות פותחו באופן מודולארי, המותאם לקהל היעד הספציפי, לגוף המזמין וכן לנושא המיקוד. הסדנאות ניתנות בשפות – עברית, ערבית, רוסית ואמהרית, ומועברות על ידי מנחות מיומנות ומנוסות, בעלות הכשרה מקיפה.

צעירות בימי מלחמה

סדרת סרטונים חדשה של קבוצת "צעירות מייצרות מציאות" עם ללי אופיר, משפיענית רשת צעירה בשנות ה-20. מוזמנות לצפות בשיחה פתוחה וכנה על נושאים שמעסיקים ומטרידים נשים צעירות בימים אלו של המלחמה סביב סוגיות של מיניות, דימוי גוף, אכילה והשפעות הרשת.

משהו קטן וטוב

כאן תוכלי למצוא מגוון כלים שיכולים לסייע לחיזוק החוסן הנפשי והבריאות. מוזמנת לנסות ולמצוא בין ההצעות את הדרך שמטיבה איתך.

מגוון סדנאות באתר

תוכלי למצוא באתר סדנאות נוספות שיכולות להיות רלוונטיות בימים אלו. בלחיצה על התמונה תעברו לעמוד המתאים.

קורס מיינדפולנס מקוון

מיינפולנס זו דרך מעולה לעזרה בהתמודדות עם מתח וחרדה, לפוגג ולהרגיע באופן עצמאי את הנוכחות כאן ועכשיו. נסו את הקורס המקוון באתר והעזרו בו ככלי עבורכן.

שמרי על נפשך, צפי בתוכן בתבונה

פורטל חדש של איגוד האינטרנט הישראלי - כמות ותוכן התכנים ברשתות בימי הלחימה גובה מאיתנו מחיר נפשי. כיצד נצרוך ונפיץ מידע ברשת בצורה אחראית וזהירה? פורטל חדש באתר איגוד האינטרנט הישראלי מציע לציבור מידע חשוב, מדריכים וכלים לזיהוי מידע אמין ברשת והתגוננות בפני פייק ניוז. לאורך ימי הלחימה הפורטל יתעדכן בכלים ומשאבים נוספים לקהלי יעד כמו מורים, מדריכים, נוער והקהל הרחב.

יוגה על כיסא

לפניכן  4 סרטונים עם דגשים שונים. סרטונים שכל אחד מהם באורך של כחמש דקות ומתאימים לכל אחת ואחד, זוהי דרך קלה להזיז את הגוף, לתרגל נשימה ולהפחית מתח וחרדה.

ערוצי סיוע יעודים לתקופה זו

ברשימה המופיעה כאן, תוכלו למצוא רשימת ארגוני סיוע לימי הלחימה ב-2023. במידה ואתן מכירות יוזמות סיוע נוספות רלוונטיות לשמירה על בריאותן של נשים בימים אלו, נשמח שתעדכנו אותנו במייל – knowledge.wtb@gmail.com

תמיכה נפשית

סיוע לנשים בהריון, לקראת לידה ולאחר לידה 

מענה רפואי

סיוע משפטי

ארגוני סיוע כללי