תוצרי ידע

מרכז מומחיות בריאות נשים בגילאי 60+

צילום: אור קפלן

תוצרי ידע

צילום: אור קפלן

מרכז מומחיות בריאות נשים בגילאי 60+

מרכז הידע והפעולה "גדולות בשנים", מייצר תוצרי ידע שונים הנוגעים לבריאותן, רווחתן ואיכות חייהן של נשים בגילאי 60+.
הגדרת הבריאות עליה מבוססת העבודה כאן היא רחבה וכוללת היבטי חיים שונים כמו – דימוי גוף, תנועה ואכילה מיטיבה, מיניות, זוגיות ויחסים, החלטות הנוגעות לסוף החיים, איכות חיים בבריאות תוך התמודדות עם חולי ועוד.
תוצרי הידע מוגשים בפורמטים שונים: דפי מידע, חוברות, סרטונים, קורסים מקוונים ובין היתר בפלטפורמות דיגיטליות מעוצבות ונגישות כמו ג'ינאלי.
בבסיס עבודתנו עומדת ההכרה שידע הוא כוח, והדבר נכון שבעתיים בכל הנוגע לבריאותנו.

לשמחת כולנו השנים המאוחרות לחיינו, מתאחרות ומתארכות. הזיקנה מתחילה מאוחר יותר ואנו חיות זמן יותר. קשר הדוק מתקיים בין מצבנו הבריאותי לאיכות חיים טובה בשנים המאוחרות, עם זאת גורמים נוספים משפיעים מאוד על איכות חיינו גופנו ועצמיותנו כגון: פרישה לגמלאות ואובדן של בן/בת זוג. מערכת הבריאות בישראל מעניקה שירותים רפואיים מגוונים לזקנים ולזקנות ובניגוד למדינות מערביות אחרות ותרופות וחלק מהטיפולים הרפואיים ניתנים בעלות מסובסדת נשים שלא עבדו בצעירותן מחוץ לבית או שהמעסיק לא הפריש בעבורן תשלומי פנסיה, עלולות למצוא את עצמן בשנים אלו נסמכות בעיקר על קצבת הביטוח הלאומי לצורך תרופות וקיום בסיסי.
קטגוריה זו מתמקדת בבריאות הנפשית של נשים זקנות, כמו גם במצבים כרוניים רפואיים, האפשרויות לקבלת סיוע ועזרה במצבי נכות, התמודדות עם תחושות אובדן של יכולות וכישורים וכן אובדן של משפחה, בני/בת זוג שליוו אותנו כל החיים. למסגר תמונה כוללת על מצבן של נשים זקנות בישראל תוך שנצביע גם על היופי שניתן למצוא בשנים אלו וגם על ההתמודדות עם הקשיים המלווים.

מאמרים שכתבנו בנושא

הפנייה למאמרים נוספים