בטוחות ברשת

תוצרי ידע לנערות וצעירות

בטוחות ברשת

תוצרי ידע לנערות וצעירות

מרכז הידע והפעולה מייצר תוצרי ידע הנוגעים לבטיחות ברשת של נערות בכל הנוגע למיניותן ולבריאותן.

תוצרי הידע הם בפורמטים שונים: דפי מידע, חוברות וגם סרטונים.
בבסיס עבודתנו עומדת ההבנה שבנות הנוער מצויות רוב שעות היממה במציאות וירטואלית משלימה (ולעיתים הראשונה) למציאות "האמיתית". לרשת יש השפעות חיוביות והיא מאפשרת לרכוש ידע, לשאול, להפתח באנונימיות מבורכת, ללמוד על עצמן, להשוות בין מקורות ידע ולהחשף לסיפורים אישיים של בנות נוער אחרות. בה בעת לרשת הן עלולות להתקל בלא מעט סכנות והשפעות שליליות: עודף המידע באינטרנט עשוי להיות מבלבל ולא תמיד מהימן. כך, מחקרים מראים שרבות מהנערות רואות בפורנוגרפיה מקור ידע; השעות הארוכות ברשת מעלות גם סיכון לפגיעה ברשת להטרדה מינית, להשפלה, לשיח מנוכר, מפחיד ומאיים. וגם ללא חשיפה לפורנוגרפיה ופדופילים שהם הקצה, הרשת היא לא אחת מרחב מחפצן שיכול להוות זירת פגיעה חדשה ונוספת המובילה לירידה בדימוי הגוף, לריבוי הפרעות אכילה, לפגיעות מיניות ולמחסור, או עיוות, בידע על בריאות ובריאות מינית.

בעולם השם דגש על הפן הויזואלי, כשהרשת שולטת במציאות של בני הנוער, אין ספק שסוגיות של דימוי גוף ומיניות כרוכות באופן רב מימדי ברשת. תהליך ההתבגרות הינו תהליך המכיל בתוכו שינויים רבים, הן מבחינה פיזית והן מבחינה קוגניטיבית ורגשית. למעשה במאה ה-21 יש לכל אחת ואחד מבני הנוער, שלושה מופעים שיכולים להיות שונים, משלימים או אפילו שונים: האני הפרטי (אותו רק כל אדם מכיר לעומק); האני החברתי (משפחה, חברים, חברות ובה"ס) והאני שברשת (כווטסאפ, אינסטגרם, טיקטוק ועוד). יצרנו על כן חומרים שיוכלו לסייע להן בתקופה רגישה זו במהלכה דימוי הגוף והערך העצמי, המיניות והיחסים מקבלים משמעות רבה. בנוסף לחומרים שהכננו בעמותת נשים לגופן, תמצאו כאן גם כאלו שאנחנו ממליצות עליהם, מרחבי הרשת.

תוצרי הידע שלנו

כלל המידע באתר שנוגע לנערות תמיד נכתב, מועבד ומופק גם בשיתוף עם נערות, צעירות ונשות צוות חינוכי-טיפולי. הנושאים המרכזים הינם: דימוי גוף, סכנות הרשת, סקסיטינג, פורנו, יחסים ברשת כמו גם נושאים מסורתיים שלנו כאכילה, אנטומיה, מיניות בריאה, אמצעי מניעה והפסקות היריון. תוצרי ידע מיועדים לנערות ולצעירות, המצויות שעות רבות ברשת ומושפעות ממנה. על מנת להשפיע באופן חיובי אנו מציעות כאן תוצרי שונים המוכוונים לילדות ולנערות וכן לילדים ונערים.

מעצבות לעצמנו את הפיד!

הרשתות החברתיות יכולות להוות מקור ידע נהדר בתחומים רבים, לתת השראה ולהיות כלי משמעותי ליצירת קשרים ואינטראקציה חברתית, אך האם ידעת שלרשתות החברתיות גם השפעה

להמשך קריאה »

מסע של דימוי גוף ורשת

מרגישה שלרשתות ולמסכים יש השפעה מזיקה על דימוי הגוף שלך? עסוקה בשאלות ומחשבות על שיפור, תיקון ומתיחה – מחשבות שרוצה להעלים? רוצה לקבל עוד כלים

להמשך קריאה »

תוצרי ידע מרחבי הרשת