על העמותה

"נשים לגופן" היא עמותת נשים ישראליות, יהודיות ופלסטיניות, המובילות שינוי חברתי כולל בתפיסות הבריאות של נשים בישראל. חברות העמותה מייצגות מגוון תרבותי, דתי, חברתי וגילאי רחב ורב-מקצועי, הכולל נשים מתחומי הרפואה והבריאות, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, לימודי מגדר, מדע המדינה, ניהול, פעילות לקידום מעמד האשה בישראל ועוד. העמותה הוקמה בעקבות גילוי הנתונים המדאיגים על מצב הבריאות של הנשים בישראל."בריאות", על פי תפיסתנו, היא סוגיה של זכויות אדם הנוגעת במכלול רחב של היבטים חברתיים, כלכליים, פיזיים ורגשיים. אנו מאמינות כי גישה כוללת, שתאחד ידע רפואי, אקדמי ואלטרנטיבי עם ידע העולה משיחות וראיונות עם נשים ממגזרים, גילאים ומעמדות שונים, תתרום לשיפור מצב הבריאות של הנשים בישראל ולהעצמתן.

צילום: שי איגנץ

ידע הוא כוח

אחת ממטרותינו העיקריות הינה הפצת ידע ולכן נכתב מאגר ידע רחב ועדכני באופן ברור ונגיש לכל אישה ונערה, אשר יוצג לקהל הרחב באתר אינטרנט דו-לשוני ובשני ספרים, האחד בערבית והשני בעברית. בספרים, נשים כותבות אֶל נשים בנושאי בריאות, מיניות וגוף. עמותת "נשים לגופן" קיבלה את הזכויות הבלעדיות ליצירת התאמה תרבותית של הספר האמריקני הנודע Our Bodies Ourselves ולהוצאתו לאור בעברית ובערבית. תהליך הכתיבה, המחקר, ואיסוף הראיונות כרוך בעבודתן של מאות נשות מקצוע ונשים מכל קהלי היעד בישראל. חלק הארי של העבודה נעשה על ידי עשרות מתנדבות הלוקחות חלק משמעותי בתהליך. דגש רב מושם על כתיבה נגישה, פשוטה וברורה. בכל נושא משולב ידע מקצועי, סיפורים אישיים, היבטים פוליטיים וחברתיים של הסוגיה ועוד. הצגת ידע מגוון בגישה כוללת, המאחדת ידע רפואי, קונבנציונלי ואלטרנטיבי, עם ידע העולה משיחות וראיונות עם נשים, מיועדת לאפשר לנו לקבל החלטות מושכלות, להכיר את גופנו, מיניותנו ובריאותנו.

למה להתנדב בעמותת "נשים לגופן"?

עבודת העמותה נעשית על ידי מגוון גדול של נשים ובעבורן, והיא מושתתת, ברובה, על עבודת מתנדבות הרואות שליחות אמיתית ומימוש עצמי בקידום הנושא. דרך העבודה, ההתנהלות והכתיבה מכוונות ליצירת מרחב נשי, המאפשר לבחון שאלות יומיומיות בנוגע ל"מובן מאליו" של נשיותנו והפרקטיקות, המחשבות והמעשים. העלאת נקודות למחשבה באופן לא שיפוטי ומקבל תעודד, אנו מקוות, גם את התוודעותן של נשים אל גופן, תצמצם את חוסר הידע והפחדים בכל הנוגע לבריאותן ותאפשר לנשים עמדה מודעת יותר אל מול הממסד הרפואי.

  • עמותת "נשים לגופן" היא הארגון הפמיניסטי היחיד בישראל העוסק בקידום בריאות נשים בהיבט הרחב של המושג.
  • עבודת ההתנדבות נעשית על ידי צוות מתנדבות רחב ומגוון, הן מבחינה מקצועית והן מבחינת הגיל, הרקע התרבותי וכו'. המפגש עם צוות כה מגוון מאפשר העשרה אישית והזדמנות אמיתית להשפעה רחבה.
  • העמותה היא ארגון צעיר יחסית, הנמצא בתהליך דינאמי של בנייה והתגבשות. המתנדבות מוזמנות להשפיע ולעצב יחדיו את דרכנו המשותפת לקראת הגשמת החזון.
  • ההתנדבות מעניקה הזדמנות להתנסות בעבודה מרתקת ומקצועית בסביבה נשית ייחודית.
  • העמותה מציעה למתנדבות ידע והכשרה בתחומי התנדבותן, בהתאם לצורך ולכישורי המתנדבות.
  • ההתנדבות מאפשרת לכל אשה הזדמנות לבחון רגשות פנימיים ומחשבות אישיות בכל הנוגע לגופה, בריאותה וההשפעה האישית והפוליטית שלה על יצירת שינוי חברתי בנושא.
  • עמותת "נשים לגופן" מקיימת שיתופי פעולה וקשרים רבים עם ארגוני נשים וארגוני זכויות אדם קיימים בישראל ובעולם. באופן זה מתרחב טווח ההשפעה של העשייה החברתית שלנו.

סוגי ההתנדבות הנדרשים בעמותה

שם התפקיד הגדרת התפקיד ומספר השעות הנדרש כישורים נדרשים
כותבות השתתפות בקבוצות כתיבה לפי נושאים, קריאה ביקורתית של חומר קיים באנגלית, איסוף מידע וחומרים, כתיבה.
מספר השעות הנדרש: 10 שעות בחודש, במשך 4 חודשים.
נשים שאוהבות לכתוב ובעלות יכולת כתיבה, בעלות ידע ו/או עניין בנושא, בעלות יכולת עבודה בצוות ובעיקר באופן עצמאי. נדרשת נגישות למחשב וידע בשימוש בתוכנת Word.
מתרגמות תרגום מאנגלית לעברית או מאנגלית לערבית. התרגום הוא של חלקי פרקים (מהספר המקביל באנגלית) בתחומים שונים של בריאות נשים.
מספר השעות הנדרש: כ-10 שעות בחודש. מספר החודשים תלוי בהיקף הנושא.
הכרה טובה של השפות, כישורי כתיבה ותרגום. נדרשת נגישות למחשב וידע בשימוש בתוכנת Word.
מראיינות קיום ראיונות עומק עם נשים לגבי חוויותיהן ועמדותיהן בנושאים שונים הנוגעים לבריאות, מיניות וכו'.
מספר השעות הנדרש: 10 שעות בחודש, כחודשיים או שלושה והשתתפות בסדנא שתכשירך לראיונות איכותיים.
השתתפות בסדנאות (הניתנות על ידי העמותה) ללימוד והכרה של אפיוני הראיון האיכותני, יכולת הקשבה והכלה, נכונות לכתוב ולערוך את עיקרי הדברים הנאמרים בראיון, נכונות לנסוע ולבצע ראיונות במקומות מרוחקים.
חברות צוות פיתוח משאבים ארגון אירועי התרמה בקהילה, ארגון ערבי בית, סיוע ביצירת קשרים ובשיווק העמותה.
מספר השעות הנדרש: כ-10 שעות בחודש למשך 4-5 חודשים.
כישורי ארגון והפקה טובים, יכולת ורצון להניע נשים מתוך הקהילה לעשייה חברתית למען קידום בריאות נשים.
שיווק, יחסי ציבור ותקשורת שיווק פעילות העמותה, רישות ויצירת קשרים בין ארגוניים וקשרים בין-אישיים, עבודה מול אמצעי תקשורת שונים.
מספר השעות הנדרש: משתנה בהתאם לפרויקט.
ניסיון ועניין בתחומי הדוברות, שיווק ויחסי ציבור.
מידענות איסוף מידע ממגוון תחומים מקצועיים הנוגעים לעבודת העמותה.
מספר השעות הנדרש: 10 שעות בחודש.
שימוש שוטף באינטרנט, נגישות לטלפון ופקס.
מרכז המידע של נשים לגופן באינטרנט אתר האינטרנט ישמש מקור חשוב ומשמעותי לקבלת מידע, יצירת דיון והעלאת מודעות. דרושות נשים שיסייעו באחזקה שוטפת, כתיבת תקצירים וריכוז מידע.
מספר השעות הנדרש: ייקבע במשותף עם המתנדבת, בהתאם להיקף העבודה הנדרש וליכולת.
עניין בתחומי העיסוק של העמותה, ניסיון וידע בכתיבה לאתרי אינטרנט בעברית/ערבית, עניין בחיפוש מידע מגוון ומעודכן בנושאי מיניות, גוף ובריאות נשים.

לפרטים נוספים

  • דנה וינברג, יו"ר ומייסדת. דוא"ל: nashim.nissa@gmail.com טלפון נייד: 050-4003032.
  • מיכל לסטר לוי, חברת הנהלה, ניהול ורישות מתנדבות ופעילות. דוא"ל: michallester@gmail.com טלפון נייד: 054-4753475.

כתיבת תגובה