לידה היא אחד הארועים המכוננים ביותר בחיינו וניתן לחוות אותה בדרכים שונות ומגוונות. אנו מביאות אל תוכה את ההיסטוריה, הטקסים, הערכים, הצרכים הכוחות והפחדים שלנו. קטגוריה זו תציע מידע מפורט אודות הלידה החל מהסימנים הראשונים להתחלתה, דרך השלבים השונים בהתקדמות וסיום הלידה; כמו גם תתן מקום לסיפורי לידה, ליחסים עם בן/בת הזוג במהלכה,עם המיילדת ועם עצמך.
הרגע שבו מתחילה הלידה יכול להיות מלווה בשמחה, חשש, סקרנות, חרדה, בהלה, סיפוק ואושר. התגובות והרגשות שלנו יכולים להשתנות במהלך הלידה, להיות שונים בכל אחת מלידותינו, וכמובן – שונים מאשה לרעותה. נשים רבות זוכרות את הלידות שלהן לפרטי פרטים ומוכנות לספר את סיפורי לידותיהן שוב ושוב, בין אם מדובר בחוויה מכוננת ובין אם מדובר באירוע טראומטי.
"אני מיילדת וותיקה ובכל פעם שאני מבקרת יולדת לאחר לידה, כל הנשים שסביבה מיד מספרות את חוויותיהן מהלידות של עצמן. לפני כמה זמן ביקרתי יולדת, וסבתה, שהייתה בת יותר מ-80, ישבה ליד מיטתה. היולדת הציגה אותי לסבתה כ"מיילדת שלה", בדקות הבאות הקשבתי לסיפור ארבע לידותיה (ילדיה כבר היו בני 60), נדהמת מעושר הפרטים והרגשות שזכרה."

מאמרים שכתבנו בנושא

לידות בית בישראל

  בישראל מתקיימות כל שנה כ-600 לידות בית מתוכננות. הלידה בבית מיועדת ליולדות בריאות, שאינן בסיכון על פי הגדרה רפואית (Low risk), המבקשות ללדת בבית

להמשך קריאה »

הפנייה למאמרים נוספים

מידעון זכויות של היולדת

פירסום של מרכז מזו"ר: המרכז הקליני למען זכויות החולה, שפועל במסגרת בית הספר למשפטים במכללה למינהל.   במידעון מידע אודות זכויותיהן של יולדות כמטופלת בסמוך ללידה

להמשך קריאה »