אנו גאות ומתרגשות לשתף שתוכנית 'בטוחות ברשת' זכתה במקום הראשון בתחרות מיס פיקס דה יוניברס לשנת 2022!!

תחרות מיס פיקס דה יוניברס היא בחסות והובלה של בנק הפועלים ושדולת הנשים. הרעיון הוא תגמול והכרה בנשים על סמך עשייה מבורכת ולא על מראה חיצוני – ערך שאנחנו בוודאי מתחברות אליו בשמחה.

תוכנית 'בטוחות ברשת'  נוצרה בעמותת נשים לגופן לפני כשלוש שנים, מתוך הכרה בצורך לפעול לצמצום הנזקים שיוצרת הרשת לדימוי הגוף, למיניות ויחסים, לזהות ותחושת ערך בחייהן של צעירות. צורך שרק התגבר ונזקים שרק הלכו והחמירו בשנתיים האחרונות. הרשתות הן כנראה נוכחות די הכרחית בחייהן של צעירות – האתגר האמיתי שלנו הוא איך להעצים אפשרויות חיוביות שהרשת מספקת ולצמצם אל אלו השליליות המזיקות וההרסניות לגופן ולחייהן.
הרשת אפשרה בשנים האחרונות מהפכות פמיניסטיות של ממש אך היא גם מרחב שמעצם טיבו מייצר ומעצים פגיעות מיניות, פגיעה קשה בדימוי גוף ופגיעה בערך העצמי של צעירות והשרשת תפיסות כוזבות לגבי בריאות ומיניות.

בשנים הראשונות הפעלת התוכנית התאפשרה תודות לתמיכת הקרן לילדים ונוער בסיכון של ביטוח לאומי ואיגוד האינטרנט הישראלי, שותפות נפלאות לדרך שלנו. כעת פנינו קדימה אל הרחבת ופיתוח של התוכנית, הגעה לקהלי יעד רבים נוספים של נערות וצוותים הזקוקים לה, יצירה של עוד תוצרי ידע, חיזוק ההשפעות החיוביות שהרשת יכולה להביא לחייהן גופן ובריאותן של נערות וצמצום והגנה מפני אלו השליליות. אנחנו מרגישות היום שזו רק תחילתה של דרך חשובה מאד לקידום דימוי גוף בריא, מיניות בריאה בחייהן של צעירות.
פרויקטים ושיתופי פעולה רבים הולכים ומתרקמים אצלינו ונשמח לכל שותפות לדרך החשובה הזו.