סטריאוטיפים ודעות קדומות מעצבות ומגבילות את עולמנו בכלל, ואת עולמנו המיני בפרט. הדימויים בתקשורת מעודדים את יצירתם וחיזוקם של סטריאוטיפים מזיקים אשר מקטלגים את כולנו: "התימנייה החמה" – האשה הכהה, המפנקת והמינית מאוד; "הזונה הרוסייה" – העולה היפה המוכרת את מיניותה לכל דורש; "הפולנייה הקרירה" – אשה מרושעת ואדישה מינית ש"זיון טוב יפתור את כל בעיותיה"; "המתנדבת" – שהיא תמיד סקנדינבית, בלונדינית, משוחררת מינית, שאוהבת סקס ונהנית מסקס עם כל אחד.

לרוב, סטריאוטיפים כאלה צומחים מתוך גזענות, פחד, בורות ואף התנשאות. כך, תוצר הלוואי של תעשייה משגשגת של סחר בנשים היא הנטייה הרווחת לחשוב על עולות מדינות חבר העמים לשעבר כעל זונות. אנחנו מאמצות ומאמצים את הדימוי הרווח על נשים מממדינות חבר העמים, ועל כן מגלות ומגלים אטימות כלפי סחר בנשים או זנות של נשים "משם". הדימוי השלילי לא דבק בגברים העוסקים בסחר העבדים המודרני, אלא בנשים המנוצלות על ידם, וכפועל יוצא מכך – גם בכל מי שדומה להן במראה או במבטא.

דוגמאות נוספת לקבוצות אוכלוסייה נשית הסובלות מסטריאוטיפים הן הלסביות שבינינו, הנאלצות להתמודד עם דימוי של נשים מכוערות, גבריות או תוקפניות; הביסקסואליות, הנחשבות למתירניות במיוחד משום שאינן מגדירות, לעצמן או לסביבתן, את גבולות המשיכה המינית שלהן; או אלה מאיתנו שהן פעילות מינית או מבטאות את מיניותן בגלוי ועלולות להיחשב ל"זונות", ל"מזרון" או ל"שרלילות".

ההתייחסות החברתית לגברים הנוהגים באופן דומה והכינויים שהם זוכים להם, לעולם יהיו חיוביים, מעריצים ומקבלים. גבר פעיל מיניות ייחשב ל"גבר גבר", "כלי", ועוד מיני מחמאות.

הכינוי "זונה" משמש, פעמים רבות, להגדרת נשים שמתנהגות בכל דרך שהיא שונה מהמקובל ומעוררת את כעס הסביבה, ולאו דווקא בתחום המיני.

סטריאוטיפים אלה, ודימויים שליליים אחרים, משפיעים על האופן שבו אנחנו מבטאות או מחניקות את התשוקות שלנו ועל הדרכים שבהן אנחנו שופטות את עצמנו ואת הנשים האחרות סביבנו. דימויים אלה משפיעים על היחס של אחרים ואחרות כלפינו, וכשאנחנו מפנימות יחס זה ומאמינות לו, הוא משפיע על היחס שלנו לעצמנו.

במציאות, קיים ספקטרום רחב של התייחסויות והתנהגויות מיניות שונות, אשר אינן קשורות באורח ישיר במוצא, בתרבות או בזהות המינית. אם רק נאפשר לעצמנו את הסקרנות, ההקשבה והכבוד להגדרת המיניות של האחר/ת, נוכל לגלות צורות ביטוי מיניות חדשות ומרתקות.