אם את מקיימת יחסי מין עם גבר, יתכן שתיהני ממשגל הכולל חדירה של הפין לנרתיק ומתחושת הפין בתוך הנרתיק שלך. גם משגל יכול להיות מקבל. את נפתחת על מנת להכיל אותו בחום, את מקיפה אותו בכוח, והוא חודר אליך. זה יכול להתרחש באיטיות מרבית ובעדינות, או בכוח ועוצמה גדולים, או בשניהם – ויכול להוות חלק נהדר ביחסי מיחסי המין שלכם.

על מנת ליהנות ממשגל, עליך להיות מרוגשת מינית, הנרתיק שלך מוכרח להיות רטוב ופתוח. לעתים קרובות לוקח לאשה יותר זמן – וקורה שהרבה יותר זמן – מאשר לגבר, על מנת להתעורר מינית. למרות שאת עשויה לחוש שאת פתוחה ומוכנה לחדירה מיד, לעתים קרובות תרצי שבן הזוג שלך יקדים ויגע בך, ינשק או ילקק את שפתי הנרתיק ואת הדגדגן שלך, וישתמש לשם כך בידיו, בפיו או בפין שלו. על מנת להגביר את הלחות, את או הוא יכולים למרוח חומר סיכה על בסיס מים או להשתמש בקונדום המכיל חומר סיכה. יש מי שמשתמשים ברוק. מומלץ מאוד לא להשתמש בווזלין או בשמנים, הם הורסים את הלטקס שממנו עשויים הקונדום והדיאפרגמה.

החדירה (במיוחד אם הנרתיק שלך יבש) יכולה להיות משעממת, לא נעימה ואפילו כואבת, במיוחד במקרים בהם את חסרת ניסיון מיני, מבוהלת או לא מוכנה, אם אין לך חשק, או אם שאת כועסת על בן הזוג שלך, או אם יש לך בן זוג שנוהג רק "להיכנס ולצאת" במהלך המשגל, ולא לענג אותך מינית על כל הכרוך בכך. אם את לא נהנית מזה, זכותך לבחור שלא לתת לו להכנס. אתם יכולים לשחק קצת יותר בגירוי חיצוני, ולחכות עד שתתעוררי מינית לגמרי, ואז לנסות שוב.

אסד עזי, ציור

בזמנים שונים, מרגשות אותנו תנוחות מסוימות יותר מתנוחות אחרות. התנוחה שבה הגבר למעלה אינה טבעית יותר או טובה יותר מכל תנוחה אחרת. את יכולה לשבת או לשכב עליו, או לשכב לצידו. את יכולה להתיישב כשרגלייך על רגליו והפין שלו בתוכך, או שהוא יכול להיכנס אלייך מאחור ולשלוח את ידיו על מנת ללטף את הדגדגן שלך (את יכולה ללטף בעצמך את הדגדגן שלך בתנוחה כזו). הלחץ שיוצר הפין על אחורי הנרתיק יכול לעודד אצל חלק מהנשים את האורגזמה. אם את רוצה חדירה עמוקה, ביחד עם לחץ על האגן שלך, בחרי תנוחות מתאימות. לכל אחת מאיתנו צורה ומבנה ייחודיים לה, ואנחנו צריכות למצוא את התנוחות שמתאימות לנו. אם יש לנו פציעות או מוגבלות גופנית, אנחנו יכולות להיות יצירתיות ולהשתמש בכריות לתמיכה על מנת להרגיש יותר בנוח. חשוב לדבר על זה אחת עם השני, להשתמש במילים, בקולות או בתנועות כדי לומר מה אתם מרגישים ומה עושה לכם טוב.

שני הדברים החשובים במשגל הם ההנאה והקשר ולא בהכרח האורגזמה. נשים רבות לא חוות אורגזמה תוך כדי המשגל. ניסיון להשיג אורגזמה כזו עלול להפוך אותך למודעת מדי לעצמך ולהכניס אותך למתח. אם את לא מוכנה לאורגזמה והגבר כבר מאוד מגורה כשאתם מתחילים את המשגל, הוא עלול לגמור מוקדם מדי – במיוחד אם הוא נע קדימה ואחורה בתוכך ואת מניעה את האגן שלך כנגדו במהירות. שניכם יכולים להאט את תנועותיכם עד שגם את מגיעה לריגוש. מומלץ לנסות להישאר ללא תנועה אחרי שהוא חודר לתוכך, ואז להתחיל לנוע ביחד באיטיות. תנועה איטית יכולה לסייע לגבר ללמוד להשהות את הפליטה שלו, וזה יכול להפוך את המשגל למהנה יותר בעבור שניכם. במשך הזמן, את ובן הזוג שלך יכולים ללמוד מהו קצב התשוקה והגירוי של כל אחד מכם, וללמוד מה גורם לשניכם, ביחד ולחוד, הכי הרבה תענוג.

לקראיה נוספת: הפרק "מיניות", מתוך הספר נשים לגופן, 2011. בן שמן: הוצאת מודן.