לביופלסטיקה ( Labiaplasty), וגינופלסטיקה וניתוח לתיקון הדגדגן ( Hoodectomy) הם הליכים כירורגיים קוסמטיים שבשנים האחרונות אינם נחשבים עוד יוצאי דופן. לביופלסטיקה הוא הליך שבו מקטינים את שפתי הפות. וגינופלסטיקה הוא הליך "הצערת" או הצרת הנרתיק וניתוח תיקון הדגדגן  מיועד לתיקון של דגדן מוגדל. ההליכים הללו נועדו לפתור בעיות מולדות, או כאלה אשר אינם הכרחיים מבחינה רפואית, אלא באים לפתור בעיה נפשית- בדרך כלל של דימוי עצמי נמוך או בעיה מבחינת התפקוד המיני.
לביופלסטיקה – ניתוח לעיצוב השפתיים באבר המין הנשי. הניתוח יכול להתבקש מסיבות תפקודיות או קוסמטיות. כמו הפנים (מתיחה, הזרקות) השדיים, הבטן והירכיים, גם אבר המין ניתן לעיצוב. ניתן לעצב בו את השפתיים הקטנות (הפנימיות), ואת השפתיים הגדולות (החיצוניות) . הליך זה עשוי לסייע לנשים שהמבנה הזה מפריע להן בתפקוד, למשל, בזמן הליכה או ספורט, או בעת מגע מיני.

הצרת הנרתיק: צורתו, רוחבו (בעיקר באיזור התחתון הקרוב לפי הטבעת שבו נפגשות השפתיים) וחוזקו של מבוא הנרתיק תלויים בשרירי רצפת האגן ובשכבות רקמת החיבור המפרידות ביניהם. אלה נוטים להתרופף, הן כחלק מההתרופפות הכללית של הרקמות הבאה עם הגיל, והן בעקבות לידות. לעיתים מלווה ההתרופפות בהתבלטות הרקטום (החלק הסופי של המעי) כלפי פנים הנרתיק, דבר המגדיל עוד יותר את רוחבו. הדבר עלול לפגום בהנאה מיחסי המין, מנקודת התחושה של של בני הזוג.

אסד עזי, ציור