כללי

משרד הבריאות

וויקירפואה – מיזם ויקירפואה קם במטרה לאגור את הידע הרפואי של מכלול הרופאים והמדענים לתבנית חופשית ונגישה לכל, ברוח מיזם ויקיפדיה. המידע הרפואי מתעדכן בזמן אמיתי על ידי רופאים ואנשי מקצוע.

מידעת – מדע ומידע למען בריאות המשפחה לקידום בריאות הציבור בתחומי הטיפול הרפואי והרפואה המונעת. ניתן לחפש בחלון החיפוש בריאות האשה, פפילומה, סרטן שד וכו' ולהגיע ישירות למידע רלוונטי.

העמותה לקידום הפיזיותראפיה בישראל – לינק ישיר לבריאות האישה בהיבט של פיזיותראפיה. כולל סרטוני הדרכה, גם בשפה הערבית, הרוסית. (אולי מתאים יותר לנשים בגיל המעבר ובגיל השלישי).

קבל"ה: תוכנית בריאות לנערה – התכנית שמה לה למטרה להרחיב ולהעמיק את העבודה עם נערות למען קידום בריאותן, באמצעות התערבות קבוצתית רב ממדית המשלבת עבודה רגשית תומכת, פעילות גופנית וחיזוק הקשר והעמקת השיח בין הנערות לבין עצמן וביניהן לבין אמהותיהן או דמויות בוגרות אחרות.

דוקטורס – פורטל הבריאות הישראלי מקבוצת zap. כל המידע בו אינו תחליף להתייעצות רפואית

מ.ל.מ.ב – מכון לאומי לחקר שרותי ומדיניות הבריאות.תוצאות האחזור למילת החיפוש נשים. 

זכויות:

כל זכות

האגודה לזכויות החולה

שי"ל: שירות ייעוץ לאזרח – שירות הפועל למתן הכוונה וייעוץ לפונים בנושאי זכויות, חובות, ושירותים העומדים לרשות האזרח. 

=========================

מחלות:

פיברומיאלגיה

אחת מתשע

גנים טובים קהילת נשאיות המוטציה בגן BRCA

האגודה הישראלית לכאב – אגודה מקצועית של אנשי מקצוע הרפואה העוסקים בטיפול ובחקר הכאב. מטרתה – קידום הטיפול והבנת מנגנוני הכאב. האגודה פועלת לעידוד מחקר בסיסי וקליני בתחומי הכאב השונים; היא מעודדת כנסים מקצועיים ופעולות למען הקהל הרחב.  

באתר – מידע עדכני על ההתפתויות והחידושים בטיפול בכאב, מידע על מרפאות בישראל המתמחות בטיפול בכאב ומידע על תסמונות כאב שונות. *הגישה לחלק מהתכנים הינה לחברי האיגוד בלבד. 

עמותת עילא – עמותה הפועלת להקניית ידע לציבור על אודות אוסטיאופורוזיס ומחלות עצם תוך קידום בריאות העצם במעגל החיים והעלאת המודעות למניעה וטיפול של מחלות עצם.

אנדומטריוזיס – העמותה הוקמה בשנת 2019 וצמחה מתוך פעילות אקטיביסטית משמעותית של נשים המתמודדות עם מחלת האנדומטריוזיס.

האגודה למלחמה בסרטן 

הוועד למלחמה באיידס – הוועד למלחמה באיידס הוקם במטרה לעצור את התפשטות מגיפת האיידס בישראל, וכמו כן להגן ולקדם את הזכויות, האינטרסים, איכות ותוחלת החיים של אנשים החיים עם HIV

=======================

 

אנשים עם מוגבלויות:

בזכות 

   abiLiKo

בית אקשטייןארגון העוסק במתן שירותים לאנשים עם מוגבלות. בית אקשטיין מספק שירותים לילדים, בני נוער ובוגרים בעשרות מסגרות בפריסה ארצית רחבה ממגוון אוכלוסיות: אנשים עם לקויות למידה, אנשים עם לקויות הסתגלות, אנשים עם קשיים רגשיים, אנשים על הרצף האוטיסטי ואנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. 

חברים לרפואה – מטרת הארגון – סיוע לחולים ולנכים בהשגת טיפולים רפואיים ותרופתיים, תוך מתן מענה אדיב ופרטני למצוקותיהם של חולים מכל שכבות האוכלוסייה בישראל. 

לומדה חדשה עבור נשים עם מוגבלות בנושא בריאות האישה – הלומדה מיועדת לאוכלוסיות מיוחדות ומונגשת בשפות שונות.

המרכז להכשרה ושיקום בבית לוינשטיין – כיום נקרא מכללת גל. מטרת הארגון – הכשרה ושיקום מקצועי לאנשים עם מוגבלויות

מידע והדרכה להורי פגיםההפניה ללינק מובילה לדף של עמותת קשר, עמותה הפועלת לקידום איכות חייהן וזכויותיהן של משפחות עם ילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים. המידע על פגות לקוח מאתר בי"ח  לניאדו

==========================

מין, פוריות והורות:

במהלך ההריון – הפנייה ללינקים הקשורים לתקופת ההריון, החל מתזונה, בדיקות, פעילות גופנית ועוד (מתוך אתר משרד הבריאות).

בריאות מתבגרים – הפנייה ללינקים הקשורים לתקופת גיל ההתבגרות, החל מהתנהגות בסיכון והתמכרויות, קעקועים, תזונה ועוד (מתוך אתר משרד הבריאות). 

הוועדה לבחינת הנושא של הפריה חוץ-גופית 

טיפת חלב – נושאים הקשורים להריון, לידה, תינוקות, התפתחות הילד ועוד.

==========================

מידע תרופתי 

מאגר התרופות – משרד הבריאות – מאגר התרופות כולל את כלל המידע על התרופות הרשומות, או שהיו רשומות בעבר בישראל, כולל דרך מתן התרופה (לדוגמה טבליה או סירופ), סוג האריזה, תסמינים (סימפטומים) ותופעות לוואי, עלונים לצרכן ומחירי התרופות.

מאגר התרופות של ארגון רוקחות בישראל 

===========================

מידע באנגלית:

 

https://www.cdc.gov/women/womenshealthcdc/index.htm

 

Office of Women’s Health (OWH) – CDC’s Office of Women’s Health (OWH) promotes public health research, evidence-based programs, policies, and strategies to improve the health and well-being of women and girls.

 

Women's health – Stories, facts, news dealing with women’s health. World health organization (who).

===========================