אמצעי מניעה לצעירות

אמצעי מניעה לשחק על בטוח נשים לגופןברושור אמצעי מניעה - דף פותחברושור אמצעי מניעה-חלק ב

אם את נערה/צעירה והחלטת שברצונך להתחיל לקיים יחסי מין ואגינליים ואינך רוצה להדבק במחלות המועברות מגע מיני או להיות בהיריון – זהו הזמן ללמוד על אמצעי מניעה. מומלץ שתחליטי מראש על האמצעי המתאים לך ותלמדי אודותיו, ואף תתאמני על הלבשתו, כך שלא תגיעי אל הפעם הראשונה שלך מבלי הכנה מוקדמת. אם יש לך שאלות זכרו שאנשי המקצוע: יועצ/ת, רופא/ה, עובד/ת סוציאלי/ת מחוייבים כולם בסודיות ויכולים להוות כתובת מהימנה, מובן שאם ביכולתך לדבר עם ההורים על כך, אשרייך. זכרי, לא משנה בת כמה את, ביכולתך לרכוש אמצעי מניעה בבית המרקחת, או להגיע למרפאות מתבגרים ולדלת הפתוחה ברחבי הארץ.

לחצי כאן לצפייה בסרטון קצר המפרט את מגוון האפשרויות המתאימות לצעירות שנעשה ע"י קבוצת ידע ופעולה של סטודנטיות מתא "ירושלמיות" באוניבסיטה העברית.

להלן פירוט על מגוון אמצעי אפשריים:

קונדום  קונדום

אמצעים הורמונליים:

גלולות    גלולות

התקן תוך רחמי

התקן לצעירות1

טבעת וגינלית והמדבקה העורית השבועית

טבעת וגינלית ומדבקה

אמצעים שאינם הורמונליים:

דיאפרגמה 

קוטלי זרע 

דיאפרגמה וקוטל זרע

שיטת המודעות לפוריות

שיטת המודעות לפוריות

ספוגית

 ספוגית

אמצעי חירום

אמצעי חירום הורמונליים למניעת היריון

לצערנו נערות וצעירות אינו מקפידות על נטילת אמצעי מניעה, מסיבות שונות. כך בראיונות נאמר לנו לא פעם:

  • לא חשבתי שאפשר להכנס להיריון מהפעם הראשונה"
  • "הוא הבטיח שיגמור בחוץ"
  • "זה לא החבר הקבוע שלי, רק סטוץ אז לא חשבתי שיש סיכוי".

האמת המרה היא שבגיל צעיר, ניתן להכנס להיריון בקלות יחסית. כניסה להיריון יכולה לשנות את מסלול חייך וכדאי על כן להשקיע בכך מחשבה ומעשה.

אפשרויות הפעולה שלנו משתנות והן תלויות במקום מגורנו, גילנו, המשאבים שעומדים לרשותנו, משפחתנו ועוד משתנים רבים. משותפת לכולנו הדאגה לגופנו, למיניותנו ולבריאותנו. כל אחת מאיתנו צריכה לכן ללמוד עבור עצמה, וללמד אחרות, אודות השיטות הקיימות. דיבור פתוח וגלוי והשוואה זהירה של התנסויות וידע יאפשרו לנו גם ללמוד מחברות על השיטות השונות של אמצעי מניעה, כמו גם שמות של אנשי/נשות מקצוע מסורים.

בגלל שאין שיטה אחת מושלמת, הבחירה שלנו באמצעי מניעה מסוים יהיה מעין פשרה. סביר להניח שבטיחות ויעילות יהיו הגורמים העיקריים בקבלת ההחלטה. לחלקנו גם נוחות חשובה. אלו מאיתנו שסובלות מבעיות רפואיות, מחלה כרונית או מוגבלות צריכות להביא בחשבון צרכים נוספים בדרכן למצוא את אמצעי המניעה היעיל והנוח ביותר לשימוש.

הגנה כפולה מוגדרת כמניעת מחלות המועברות במגע מיני ומניעת היריון בלתי רצוי בו זמנית. אפשר להשיג זאת ע"י שימוש עקבי בקונדומים בלבד, או בשימוש בו זמנית בשני אמצעי מניעה, שאחד מהם חייב להיות קונדום. כמובן שהימנעות ממין ואגינאלי היא דרך נוספת להשגת הגנה כפולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>