השנים המאוחרות שלנו

people _76_

 מבוא

השנים המאוחרות לחיינו, מתאחרות ומתארכות. הזיקנה מתחילה מאוחר יותר ואנחנו חיות זמן רב יותר. קשר הדוק מתקיים בין מצבנו הבריאותי לאיכות חיים טובה בשנים המאוחרות, עם זאת גורמים נוספים משפיעים מאוד על איכות חיינו גופינו ועצמיותינו כגון: פרישה לגמלאות; אובדן של בן/בת זוג; בדידות; אייג'יזם; נשים שלא עבדו בצעירותן מחוץ לבית או שהמעסיק לא הפריש עבורן תשלומי פנסיה, עלולות למצוא את עצמן מתקשות לעמוד בהוצאות הכלכליות ועוד. בה בעת, התמונה הכוללת על מצבן של נשים מבוגרות וזקנות בישראל מגלה גם את היופי שניתן למצוא בשנים אלו ואת ההתמודדויות השונות עם הקשיים המלווים.

מצורף דף מידע מעודכן על נתונים וסוגיות למחשבה הנוגעים לנשים מבוגרות ולקשישות בישראל

בנוסף ניתן לחפש בספר שלנו: תמיר, טל. 2011. נשים לגופן, בריאות, גוף, מיניות, יחסים. בהוצאת בן שמן. פרק שלם המוקדש ל"השנים המאוחרות שלנו" ובו התייחסות למצבים כרוניים רפואיים, האפשרויות לקבלת סיוע ועזרה במצבי נכות, התמודדות עם תחושות אובדן של יכולות וכישורים וכן אובדן של משפחה, בני/בת זוג שליוו אותנו כל החיים.

קישורים לקריאה נוספת

כתיבה בנושא מרחבי הרשת

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>