יחסים עם גברים

אלה מאיתנו המוצאות בגברים שותפים לחברות, אהבה, תמיכה, יחסי מין או כל שותפות אחרת ניצבות בפני שאלות ותהיות רבות בכל הנוגע לסיפוק, אושר, אהבה ונחמה. חיי היומיום בין נשים וגברים מציגים אתגרים רבים בתחומי הבריאות כגון למשל כיצד לדרוש מין בטוח ולהימנע מיחסים אלימים ופוגעניים, או שאלות אחרות הנוגעות לתקשורת בין המינים ושמירה על העצמי.

בחברה הישראלית בה זוגיות ומשפחה הן בבחינת הכרח, נתקלות נשים במהלך חייהן כרווקות, כגרושות, כאלמנות ולעיתים אף כמי שנמצאות במערכת זוגית לא ממוסדת, בלחץ מתמיד למצוא את הזוגיות הנכספת. מחקרים רבים עוסקים בנטייה לראות בחברה היהודית את המשפחה והמשך השושלת כתרומה להמשך המפעל הציוני. חשוב בהכנסנו למערכת יחסים לזכור באתגרים שמציבה התקשורת בין המינים שיש בנו עולם פנימי וכוחות, שחשוב לשמר ולהעצים גם כשאנחנו במערכת יחסים. וחשוב גם להכיר את דרכי ההתמודדות הקיימות במידה והיחסים אינם עולים יפה. מהו המצב החוקי לאשורו בכל הנוגע לחיים ביחד ולחוד ואילו אפשרויות קיימות בידינו.

 

אסד עזי, ציור.

בספר שלנו: תמיר, טל. 2011. נשים לגופן. הוצאת מודן: בן שמן. ניתן למצוא פרק מקיף על יחסים עם גברים, ומתוכו הבאנו כאן כמה מקטעים:

קישורים לקריאה מרחבי הרשת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>