מתישהו, באמצע החיים, פוקדת אותנו תקופה משמעותית שכונתה עד לא מכבר בשמות המעידים על המשמעויות החברתיות השליליות במובהק המיוחסות לה כ"גיל הבלות", "גיל המעבר" או "משבר אמצע החיים". אנחנו מעדיפות את השם "אמצע החיים" פשוט כי זה מה שזה: תהליך טבעי ומתמשך שמתחיל מתישהו באמצע החיים שלנו.
במהלכה של תקופה זו חלק מן הנשים מתנסות בתסמינים שונים, ברמות שונות, כגון דימומים כבדים ו/או מחזורי ווסת לא סדירים, הפרעות בשינה ובמצב הרוח ו/או גלי חום. ה"מנופאוז" מתחילה מאוחר יותר, המשמעות המילולית היא 12 חודשים מיום הפסקת הווסת. קטגוריה זו עוסקת בדרכים שונות להתמודדות עם "אמצע החיים", מבחינה רגשית ופיסית, ומשלבת מחקרים שונים אודות ההורמונים והשפעתם וכן שיטות טבעיות, התמקדות בסימפטומים והעלאת עדויות שונות להתמודדות מהשטח, כל זאת מתוך ניסיון להתמודדות כוללת שלמה וקבלה של שלב זה בחיינו.

מאמרים שכתבנו בנושא

גיל המעבר, אמצע החיים – מה קורה כאן?

אם את מתקרבת לגיל 50, ולפעמים גם קודם, יתכן שאת סובלת מאחד או מכמה מ-30 התסמינים, עליהם תוכלי לקרוא כאן. כדאי לפני הכל להכיר את מגוון התסמינים ולהבין שיתכן שמה שאת חווה קשור לגיל המעבר. 

חשוב לנו לומר לך שאין סיבה שאיכות החיים והבריאות שלך תפגע!

ישנם מגוון פתרונות מתחום הרפואה המערבית והמשלימה. כדאי לעשות מאמץ, למצוא רופא.ה משפחה או גניקולוג.ית שמטפלים בנשים בגיל המעבר או רופא.ה ומטפל.ת מתחומים אחרים רלוונטיים. לצערינו ברור לנו שלא קל תמיד למצוא רופאות.ים ומטפלות.ים  עם התתמחות וידע בנושא, אך שווה להשקיע מאמצים ולמצוא. בפוסטים שתמצאי כאן מטה, תוכלי לקרוא על טווח רחב של נושאים. עם זאת, אין באפשרותינו לתת כאן מידע על טיפול שיתאים לך- השיקולים בבחירת הטיפול מגוונים ומורכבים משיקולים שונים הנוגעים לבריאותך. על כן מומלץ להתייעץ עם אשת.איש מקצוע בתחום. 

אמצע החיים, מנופאפוז, גיל המעבר

מתישהו, באמצע החיים, פוקדת אותנו תקופה משמעותית אשר כונתה עד לא מכבר בשמות המעידים על המשמעויות החברתיות השליליות במובהק המיוחסות לה כ"גיל הבלות", "גיל המעבר" או "משבר אמצע החיים". במהלכה של תקופה זו חלק מן הנשים מתנסות בתסמינים שונים, כגון דימומים כבדים ו/או מחזורי ווסת לא סדירים, ו/או גלי חום. ה"מנופאוזה" מתחילה מאוחר יותר, 12 חודשים מיום הפסקת המחזור ואילך, כלומר, עד יומנו האחרון. הפרק עוסק בדרכים שונות להתמודדות עם "אמצע החיים", מבחינה רגשית ופיסית, ומשלב מחקרים שונים אודות ההורמונים והשפעתם וכן שיטות טבעיות תוך שהוא מציע נקודת מבט והתמודדות הכוללת השלמה וקבלה של שלב זה בחיינו.

להמשך קריאה »

הפנייה למאמרים נוספים