אנחנו וגופינו מתעוררות ומגיבות, הן ברמה הפיזית והן ברמה הרגשית, לגירויים מיניים, ויזואליים או רגשיים. התגובה המינית שלנו יכולה להתבטא בצורך להיות קרובות לבן/בת הזוג שלנו, ברצון ליזום יחסים, או להרגיש נחשקות ואהובות. ברמה הפיזית הפטמות שלנו עשויות להיות זקורות, הוואגינה תירטב וחלקנו ירגישו צורך בגירוי על גבי הדגדגן או רצון להיות נחדרות.

מאנל מחמיד, צילום

האנרגיה המינית עשויה לגרום לנו להרגיש מעוררות, מאושרות, שמחות, סקסיות, נשיות וברות מזל על שאנחנו מסוגלות לחגוג היבט זה בחיינו. חשוב לזכור כי לא תמיד המיניות שלנו מתיישבת עם מצב הרוח שלנו או עם הזוגיות שאנחנו מנהלות. לעיתים היא מתעוררת לנוכח אדם שאין זה לגיטימי לממש את המיניות הזו עמו ואנחנו עשויות לחוות גם רגשי אשמה, בושה, חוסר אונים ותסכול. לעיתים אנחנו מרגישות כי העוררות שהייתה פעם אבדה במירוץ החיים, ועד שהילדים יפרחו מהקן יעבור נצח….

בכל מה שקשור להעדפה המינית שלנו או לאובייקטים שאליהם אנחנו נמשכות, אנחנו יכולות לראות גם כאן מגוון והשתנות לאורך תקופות שונות בחיינו. כאשר אותה המשיכה מלווה ברגשות של אהבה, חיבה או רצון לקיים קשר, הקשר עשוי להיות מספק יותר, אך גם מורכב יותר.

כתיבת תגובה