נשים לגופן פועלת למען נשים, איכות חייהן ובריאותן באמצעות העלאת מודעות לזכויות בריאות ומתוך אמונה בנשים כמקור סמכות ביחס לגופן.

גישת נשים לגופן מבוססת על הגדרת ארגון הבריאות העולמי (WHO) לפיה: בריאות היא מכלול של היבטים פיזיים, רגשיים, חברתיים, מעמדיים וכלכליים המשפיעים על מצבו/ה הגופני והנפשי של הפרט וכן על איכות חייו/ה.

dsc_8657

נשים ישראליות זכאיות לבריאות טובה יותר ולהתוודעות לגופן ולמיניותן. אנו מובילות שינוי חברתי כולל בנושא בריאות, מיניות וגוף של נשים ונערות. העמותה מייצרת גוף ידע מקיף שיביא לשינוי משמעותי בתפיסת הבריאות של נשים ונערות וישפר גם את יכולותן לעשות שימוש מושכל בשירותי הבריאות.

חזון זה יושג באמצעות השגת אבני הדרך הבאות:

 • קידום בריאות נשים ונערות כסוגיה הקשורה למכלול רחב של היבטים חברתיים, כלכליים, פיזיים, מיניים ורגשיים.
 • העלאת מודעותן של נשים ונערות לזכויותיהן בכל הנוגע לגופן, מיניותן ובריאותן, באופן שישפר את יכולותינו לעשות שימוש מושכל בשירותי הבריאות.
 • העלאת מודעות בקרב אנשי/נשות רפואה, נערות ונשים לגישה הוליסטית-מקיפה, הכוללת רגישות תרבותית לבריאות נשים בישראל.
 • הפקה והפצה של גוף ידע מקיף בנושא בריאות האישה, באמצעות חוברות וספרים וכן ובאתר אינטרנט ( בעברית ובערבית), שיהיו נגישים ומובנים לכל נערה ואישה בישראל.
 • יצירת במה לחשיבה ועשייה נשית, הכוללת שיח נשים ממגוון קבוצות אוכלוסייה, מעמדות וגילאים בנושאי בריאות, מיניות וגוף.

פעולותינו המרכזיות

 • כתיבה ופרסום של שני ספרים מקיפים, בעברית ובערבית, העוסקים בנושאים מגוונים הנוגעים לבריאות, גוף ומיניות של נשים.  הספרים כתובים בצורה ברורה ונגישה ומשלבים מידע מתחומי הרפואה הקונבנציונאלית והמשלימה, קטעים מראיונות המביאים את קולותיהן וחוויותיהן של מגוון נשים ישראליות וכן היבטים חברתיים, פוליטיים וכלכליים של בריאות , גוף ומיניות. שמיכת הטלאים של הידע מייצרת חווית קריאה ייחודית המעודדת חשיבה ביקורתית והעלאת מודעות. הספרים מהווים התאמה תרבותית של הספר האמריקאי הנודע "Our Bodies Ourselvesלחברה הישראלית, מבחינת הנתונים והמציאות החברתית והממסדית.
 • מרכז מידע לבריאות נשים באינטרנט העוסק בהיבטים רחבים של בריאות ומיניות של נשים באמצעות מידע, דיונים והפניות. מאגר המידע נכתב בעברית, ערבית ואנגלית.
 • פעילות קהילתית של סדנאות וקבוצות ידע ופעולה לנשים ולנערות ברחבי ישראל. הסדנאות,  הקבוצות, ההרצאות וערבי עיון נוגעים לנשים ולנערות ומתמקדים בתהליכי התעצמות בתחומי הבריאות והמיניות. הסדנאות מועברות בכל רחבי הארץ, בעברית ובערבית, לנשים ולנערות מקהילות שונות וממעמדות סוציו-אקונומיים שונים בנושאים רבים, כגון: דימוי גוף; סוגיות מרכזיות בבריאות נשים בישראל; נשיות ומיניות; אמצע החיים ומנופאוז; הגיל השלישי והרביעי; העלאת מודעות לזכויותינו במערכת הבריאות ועוד.
 • יצירת לובי בנושאים הנוגעים לבריאות האשה ועבודה בשיתוף פעולה עם ארגוני נשים לקידום שינוי חברתי בנושאי בריאות, מיניות וגוף האשה.

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. אושרת

  שלום רב,
  ברצוני ללמוד הנחיית קבוצות עבור נשים צעירות ואשמח לשמוע האם ניתן לעשות זאת בעמותה שלכן.
  תודה, אושרת, 0526564444

  1. admin

   היי
   לעת עתה עוד לא פתחנו בית ספר כזה, אנחנו בהחלט מתעתדות לפתוח את בית ספר "נשים לגופן" אבל עוד חזון למועד.
   בינתיים אנחנו מקבלות כמנחות נשים שעברו הכשרה של שננתיים מלאות במוסד אקדמי של הנחיית קבוצות, שהן בעלות הכשרה גם כמטפלות (עו"ס, פסיכולוגיות) והן עוברות אצלנו הכשרה לאורך כל תקופת עבודתן.
   כשתסיימי ללמוד את מוזמנת לםנות אלינו 🙂

 2. אושרת

  אשמח מאוד לשמוע האם קיימת משרה פנויה בעמותה באזור הדרום.

  1. admin

   בוקר טוב,
   כרגע אין לנו כזו. אבל אם את רוצה את מוזמנת לשלוח לנו קורות חיים ואולי בהמשך יתפנה משהו.
   nashim.nissa@gmail.com.
   יום טוב

כתיבת תגובה