"סקיי השמיעי קול" – סדנה חדשה המבוססת על הוא ספר ילדים מאוייר בנושא פגיעות מיניות בסביבה הקרובה לילד/ה. מטרת הספר היא לעזור ולהציל ולו ילדה אחת, או ילד, מהסבל והכאב היומיומי שהם חווים. העלאת מודעות לנזק שנגרם מעצם הפגיעה וכן משמירתה בסוד. הוא מלווה בחוברת עזר, שפותחה על ידי אנשי מקצוע. הספר והחוברת מספקים מידע המאפשר שיח משמעותי בין הילדה או הילד למבוגרים אחראיים. הם מהווים כלי עבודה להורים, לגננות, לנשות ואנשי חינוך, למטפלים/ות ועובדי רווחה, להתמודדות עם ילדים שנפגעו.

הספר יצא לאור במסגרת "מרכז המוּמחיות נערות לגופן", של עמותת נשים לגופן.

ליצירת קשר: skycomeout@gmail.com או בפייסבוק: סקיי השמיעי קול.

כנסים וספרים: טלי 0508727514; סדנאות: מאיה 0505443377

אפשרויות לעבודה עם הספר "סקי השמיעי קול"

הרצאה: "מפגיעה ליצירה" – המעבר בין האישי לציבורי ולפוליטי מלווה את הארוע. ההרצאה תכלול עדויות של הסופרת ושל המאיירת על החיים בצל גילוי עריות, על הכוח המרפא שביצירה ועל פיתוח מודעות חברתית. המפגש יסתיים בדיאלוג עם היוצרות. אורך ההרצאה: שעה וחצי.

סדנה: קריאה מתווכת של הספר. מתאים להורים, לאנשי ולנשות חינוך וטיפול. בסדנא נעבוד על הסבר מעמיק של הספר, לאיזה גילאים ולsetting הנכון לקריאת הספר. הקראת הספר מאפשרת לילדים לבטא את רגשותיהם דרך הזדהות עם דמויות החיות, שאחת מהן – היפו – משמשת כקול הפנימי, וכמובן עם סקיי – הילדה גיבורת הסיפור. אורך הסדנה: שעה וחצי. עד 30 משתתפים/ות.

סדנה: תאוריה ומעשה – מתן כלים לזיהוי, איתור וטיפול. הסדנה מתאימה לאנשי/נשות חינוך של גיל הרך ויסודי, אנשי טיפול, הורים, רכזות של מדריכות/ים, מדריכות/ים, רכזות של בתים חמים, רופאים/ות, אחיות/ים וכו'. עבודה דינאמית עם המשתתפים על נושא של פגיעות מיניות, קריאה מתווכת והסבר על "איך ומתי קוראים את הספר ועבודה דרך סימולציות. אורך הסדנה: כשעתיים וחצי. עד 20 משתתפים/ות.

לפרטים נוספים והזמנת סדנאות פנו למיה כץ רכזת הסדנאות שלנו במייל sadnaot@wtb.org.il