אודות הסדנאות

כולנו היינו שם, עברנו דרך גיל ההתבגרות, הגיל שהשינויים בו קורים בקצב מסחרר, הגיל שבו קשה לאבחן בדיוק מה אנו מרגישות ובו זמנית הגוף ממשיך להשתנות ללא שליטה.  אנו מאמינות כי הבנות זכאיות לתוכן   משמעותי בשנת בת המצווה הכולל: תכנים, ידע, ערכים, פעילות ותהליך (ביחד ולחוד) לאמהות ולבנות.

קצת על הסדנאות שלנו…    

כחלק מפעילותינו הענפה אנו עורכות סדנאות לנערות ולבנות צעירות ברחבי הארץ. המפגשים הם חווייתיים ודינאמיים ובמהלכם המשתתפות עוסקות בתכנים ההולמים שלב זה בחייהן. הסדנאות משלבות שיח, ידע, פעילות והעשרה. הנערות מגלות את עצמן, את הקשיים והחוזקות, הרצונות והדילמות סביב נשיותן המתפתחת. הסדנאות מונחות ע"י מנחות קבוצות מנוסות ומיומנות מצוות "נשים לגופן".

תכנית המפגשים לשכבת בנות המצווה

  • מילדה לנערה: התפתחות והשתנות בעולם הטכנולוגי, מוצף המידע והגירויים הוויזואליים. איך כל אלו מעצבים את דמותי וזהותי, את קשריי עם קבוצת השווים שלי, מהן ההשפעות החברתיות, ציפיות שלי מעצמי ושל הסביבה ממני. הזמנה לשיח פתוח והצפת סוגיות, שאלות ונושאים המעסיקים את הילדות המתבגרות.
  • דימוי גוף ותזונה: כיצד נוצר דימוי גוף? איזו השפעה יש לכל הסובב אותנו על גופנו: לחברה, לטלוויזיה, לפרסומות ולכוכבים שאני מעריצה? המפגש ינסה להבנות שיח בריא ומעצים בכל הנוגע לדימוי גוף ואכילה.
  • נערות וגופן: מה קורה לי? מהם השינויים החלים בגופי? למה לצפות? רגשות ותחושות סביב התפתחות גופנית בגיל הנעורים. מה קורה בזמן המחזור החודשי? איך להתנהל? המפגש יספק ידע והבנה בסיסים של האנטומיה הנשית, מחזור הווסת ויאפשר שיח אודות התחושות המתעוררות.

איך תוכלו לעבור סדרה של "נשים לגופן"?

קבצו קבוצה של עד 15 נערות, ארגנו מקום נוח לסדנאות

חדר שקט ונעים, ללא הפרעות, שניתן לקיים בו קבוצה.

עלות סדנא בת שלושה מפגשים היא 180 ש"ח למשתתפת

(העלות מבוססת על מינימום 12 משתתפות)

 

לצפייה בסרטון המסע המופלא בגופינו- המיועד לבנות בגיל קבלת הוסת הראשונה לחצו כאן 

ובמקביל גם על האמהות חשבנו…

להיות אימא של מתבגרת גם הוא תהליך לא פשוט מעיקרו –

מצד אחד כולנו רוצות להיות קרובות לילדות שלנו, שההורות שלנו תהיה קשובה, נאורה, פתוחה ומזמינה דיאלוג, מצד שני אנחנו מתלבטות – מה כן להגיד ומה לא? מתי להתקרב ולשאול ומתי להתרחק ולאפשר מרחב? לא אחת אנחנו מוצאות את עצמנו מתקשות לדבר עם הבנות שלנו על הדברים הכי טבעיים ואנושיים בנושאים של גוף, בריאות ומיניות.

בכדי להפיג קצת את החששות ואת תחושת הבלבול והבדידות שאנו חוות כאמהות לילדות הגדלות בעולם פתוח, ליברלי, מתקדם ובאותה עת גם מתעתע, מבלבל ועתיר סכנות, אנו מזמינות אתכן למספר מפגשים בהם נוכל להתלבט, לחשוב, לשתף ולהקשיב, נלמד כולנו יחד וגם אחת מרעותה.

לאחר שהילדות-נערות שבדרך והאימהות חוו עבודה סדנאית, כל קבוצה בנפרד, וקצת התירו את הסבך של גיל ההתבגרות, אנחנו מזמינות אתכן למפגש של אמהות ובנות יחד.

שם נדבר על החוויות המשותפות, על השינויים ביחסים, על הצרכים של אימהות מבנותיהן ושל בנות מאימותיהן, נדבר על דיאלוג ושיתוף, אינטימיות וקירבה…

הסדנאות מונחות ע"י מנחות קבוצות מנוסות ומיומנות מצוות "נשים לגופן" ומשלבות בתוכן ידע, משחק, שיח וחוויה.

 מספר המפגשים משתנה מקבוצה לקבוצה, בהתאם לצרכים והרצונות של המשתתפות, תוך כדי שיח משותף עם מנחת הקבוצה. מומלץ להזמין לפחות שלושה מפגשים בני שעה וחצי כ"א על מנת לייצר תהליך משמעותי.

אנו מעודדות קיום סדנאות לאמהות במקביל לתהליך שעוברות נערות בת המצווה. ניתן לקיים את המפגשים ביחד או לחוד.
לפרטים נוספים והזמנת סדנאות פנו למיה כץ רכזת הסדנאות שלנו במייל sadnaot@wtb.org.il