מאמרים ופרסומים של מרכז המומחיות

מרכז המומחיות של נערות לגופן מפרסם מאמרים, סרטונים וכתבות אודות גוף בריאות ומיניות בריאה של נערות, מידע שאנו כותבות עורכות ומכינות וכן מידע וקישורים לידע רלוונטי וחשוב של של עמיתים/ות בתחום. 

במסגרת קמפיין חדש שלנו #הגוף שלי, הבחירה שלי, השקנו אתר חדש מלא בידע על מיניות בריאה  ואמצעי מניעה לצעירות. jump-770x1024

 

1. פרק של דנה וינברג וטל תמיר "נערות לגופן, תובנות מעבודה עם נערות על גוף בריאות ומיניות" פורסם  2017 בספר "נערות וגופן: מדברות, נוכחות, נסתרות" בהוצאת הספרים האקדמית מאגנס, האוניברסיטה העברית. לרכישת הספר לחצו כאן

עטיפת הספר נערות וגופן

2. בחודש יולי 2015 ראה אור בטאון כפול של עמותת "אפשר" מספר 25-26. הבטאון עוסק הפעם בנושא "בני נוער בחברה מרובת תרבויות, אתגרים בחינוך ובטיפול" והוא מיועד לקהילת העובדים/ות הסוציאליים בישראל ולעוסקים בחינוך וטיפול. המאמר שלנו נקרא "נערות לגופן, גוף, בריאות ומיניות במבט רב תרבותי, רשמים מתוך עבודה עם נערות במצבי סיכון ועם צוותים חינוכיים וטיפוליים". את המאמר כתבו דנה וינברג וטל תמיר.  להורדת בטאון  אפשר 25–26- בני נוער בחברה מרובת תרבויות

3. לרגל יום האישה 2016 פרסמו טל תמיר ודנה וינברג, מאמר באתר שיחה מקומית בנושא חשיבות ההשקעה החינוכית והלאומית בחינוך למיניות בריאה של נערות "בואו נדבר על מיניות נשית בכיף"

4. לקריאת המאמר איך לדבר עם ילדות וילדים על מיניות בריאה לחצו כאן.

5. לצפייה בסרטון קולות מהשטח- נשים ונערות מה הן אומרות , עמותת נשים לגופן

6. לצפייה בסרטון דימוי גוף השינוי מתחיל בנו שצולם עבור הורים, נשות ואנשי מקצוע בתחום החינוכי והטיפולי, במסגרת קמפוס אשלים.

7. לצפייה בסרטון לבוא בטוב- שיחה פתוחה על מיניות בריאה שצולם עבור הורים, נשות ואנשי מקצוע בתחום החינוכי והטיפולי, במסגרת קמפוס אשלים.

8. לומדה בנושא "נערות תקשורת ודימוי גוף" שפותחה ע"י אשלים. נשים לגופן היו שותפות מקצועיות של פיתוח הלומדה.

9. לצפייה בסרטון 100 שנים של מכנסיים קצרים שהופק ע"י מרכז המומחיות של נערות לגופן במסגרת השיח על הגעתן של נערות במכנסיים קצרים לבית ספר.

10. לקריאת המאמר תרופת הפלא פעילות גופנית

 

11. לקריאת המאמר להתחיל בפעילות גופנית ולהתמיד

12. לקריאה אודות אמצעי מניעה מותאמים לנערות ולצעירות

13. לצפיה בסרטון אמצעי מניעה

14. לקריאת ברושור אמצעי מניעה 

15. לומדה בנושא "בואו נדבר על מיניות, האם אנחנו באמת יודעים איך לדבר על זה?"  במסגרת התכנית 'מיניות במרחב בטוח' פיתחנו לומדה חדשה העוסקת בחשיבות השיח על מיניות ומספר עקרונות בסיסיים לשיח זה. נשים לגופן היתה בין השותפים המקצועיים שתרמו לפיתוח הלומדה.

16. הספר הנפלא 'מיטה וחצי'  של לי ראובני. הספר מפרט מגוון רחב של נושאים הנוגעים למיניות מתבגרים ומתבגרות, כתוב עבורן/ם בגובה העיניים ומתוך הבנה עמוקה של צרכים ושאלות העולות בגיל זה.  לנו היה חלק קטן שתרמנו לפרק על אנטומיה ומחזור.

17. הן מדברות גם על מה שמביך -פודקאסט של shift באוויר של ארגון שתיל, עם דנה וינברג וטל תמיר 12.2018

 

שחף ירון, צילום

שחף ירון, צילום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>