ספרים ופרסומים

כריכת הספר עברית

הספר 'נשים לגופן' ראה אור בהוצאת 'מודן' בספטמבר 2011. אחרי 6 שנים של עבודה מאומצת, מחקר, ראיונות, כתיבה וגיבוש עם יותר מ-350 נשות ואנשי מקצוע ממגוון תחומי הרפואה והבריאות שהתנדבו לתרום לפרויקט, הגענו לתוצאה שלה ייחלנו: הספר 'נשים לגופן' ספר מאת נשים ולמען כלל הנשים בישראל נמכר בכל חנויות הספרים ברחבי הארץ.

הספר נכתב בהשראת רב המכר האמריקני Our Bodies Ourselves והותאם לראשונה, תרבותית וחברתית, לנשים דוברות עברית בישראל. ספר בן 800 עמודים, עדכני, חשוב ונגיש. המידע המאוגד בו אינו מצוי במקום אחר, זהו ידע מקצועי רב חשיבות החיוני לנשים במעגל החיים ולשאלות פיזיולוגיות, רגשיות וחברתיות.

כל אחד מ-26 הפרקים הוא שמיכת טלאים, מארג בין מידע אקדמי ורפואי מדויק לידע שאספנו מנשים בשטח. לספר רואיינו עשרות נשים ממגוון מגזרים, מעמדות וגילים וסיפוריהן וניסיונן משולבים בו. זו פעם ראשונה בה יש התמודדות ישירה ובגובה העיניים עם תהיות נפוצות, שאלות קשות ונושאים מושתקים, באופן ברור ונגיש.

 

כריכת הספר בערבית

סקיי השמיעי קול "סקיי השמיעי קול"  הוא ספר ילדים מאויר בנושא פגיעות מיניות בסביבה הקרובה לילד/ה. מטרתו לסייע לילדים החווים סבל וכאב יומיומי בעקבות פגיעה מינית. הדמויות בספר, הילדה סקיי והחיות השונות, מביאות את סיפור הפגיעה במרחק המאפשר לילדים, לדבר על הנושא עם מבוגר משמעותי. הספר נועד לתת קול ציבורי וחברתי לילדות, לילדים, לנשים ולגברים ולהעלות מודעות לנזק הנגרם להם מעצם הפגיעה וכן מהשמירה על הסוד. יחסה של החברה לפגיעות מיניות מתבטא באמביוולנטיות: מחד, החברה מגנה ומוקיעה תופעה קשה זו, ומאידך, עוטפת אותה במעטה של סודיות וחשאיות. מעבר לפגיעה עצמה, הנזק הגדול ביותר הוא ההסתרה. ילדים שנמצאים במעגל השדים מתקשים לדבר, חסרות להן מילים שיביעו את שעבר עליהם וקשה להם למצוא מבוגרים שרוצים באמת להקשיב.

הקריאה המתווכת של הספר, מאפשרת לילדים לבטא את רגשותיהם דרך הזדהות עם הדמויות: החיות, שאחת מהן – היפו – משמשת כקול הפנימי, וכמובן סקיי – הילדה גיבורת הסיפור. הסיפור מהווה הזדמנות להוציא את הסוד לאור, כמפתח לטיפול וריפוי, לשמש במה לשיח חברתי על התופעה ועל ההזדמנות לתיקון.

"סקיי השמיעי קול" נועד להעלות מודעות לנזק הנגרם מעצם הפגיעה ושמירת הסוד. הוא מיועד להורים ולאנשי מקצוע שעובדים עם ילדים בגילאי הגן וכיתות ביה"ס היסודי – יועצים/ות, אנשי חינוך פורמלי ובלתי פורמלי, רופאים/ות ואחיות/ים. הספר מלווה בחוברת עזר, שפותחה על ידי נשות מקצוע.

חשוב לזכור, ככל שמגלים את הפגיעה מוקדם יותר, האפשרות לריפוי גדולה יותר.

ניתן לרכוש את הספר בדוא"ל skycomeout@gmail.comבטלפון: 0508727514

ראה אור הספר "נערות וגופן :מדברות, נוכחות, נסתרות"  ובו פרק של דנה וינברג וטל תמיר "נערות לגופן, תובנות מעבודה עם נערות על גוף בריאות ומיניות"בהוצאת הספרים מאגנס, 2017. לרכישת הספר לחצו כאן. עטיפת הספר נערות וגופן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>