פרסומי העמותה

הספר "נערות וגופן: מדברות, נוכחות, נסתרות" בעריכת עינת פלד, עינת לחובר ומיכל קומם, ובו הפרק שכתבו טל תמיר ודנה וינברג  "נערות לגופן, תובנות מעבודה עם נערות על גוף בריאות ומיניות" פורסם  2017 בספר בהוצאת הספרים האקדמית מאגנס, האוניברסיטה העברית. לרכישת הספר לחצו כאן. זהו ספר ראשון בעברית בתחום המתפתח של לימודי נערות (girlhood studies), הבוחן את חייהן של נערות על רקע השתייכותן לקבוצות חברתיות מגוונות מנקודת מבט מגדרית ביקורתית. פרקיו מעשירים את השיח האקדמי והידע המקצועי על אודות נערות ומרחיבים את אפשרויות הפעולה החברתיות עמן ולמענן.

עטיפת הספר נערות וגופן

איך להתחיל בפעילות גופנית ולהתמיד
לקריאת המאמר להתחיל בפעילות גופנית ולהתמיד

פעילות גופנית מומלצת לנשים
לקריאת המאמר תרופת הפלא פעילות גופנית

לקריאת המאמר בדיקות חשובות במעגל החיים
בדיקות מומלצות לנשים לפי עשורים בחיינו

שער החוברת של מי המגרנה הזאת לעזאזל (1)החוברת "של מי המיגרנה הזו לעזאזל". מיגרנה היא כאב ראש התקפי העלול להופיע עם סימנים מקדימים או בלעדיהם, היא שכיחה מאוד בקרב נשים ומשבשת את חייהן כיוון שמשך התקף אופייני נע בין שעתיים ועד שלושה ימים. עזרה עצמית ואסטרטגיות רפואיות יכולות להקל ולהקטין את הסבל אך מדובר על סבל כרוני, מתמשך. קבוצת הידע והפעולה של נשים הסובלות ממיגרנה כרונית סיימה את עבודתה. אנחנו מודות לכל המשתתפות על התהליך שעברו, הלמידה ההדדית והעוצמות ששאבו אחת מרעותה. תוצר הפעולה היה חוברת המיועדת לכל מי שחי/ה עם מי שסובלת ממיגרנה.

thumbmonologim

החוברת "מונולוגים מהפיברו(מיאלגיה)" היא חוברת שיצרה קבוצת הידע והפעולה של ‘נשים לגופן’ אשר פעלה למען העלאת המודעות למחלה. החוברת מביאה במילים וביצירה את קולן ואת תחושותיהן של נשים שסובלות מפיברומיאלגיה. היא מיועדת לכל מי שרוצה "לדברר" את המחלה ולהמחיש לסובבים אותה מה פירוש הדבר, לחיות עם פיברומיאלגיה.

navigation החוברת "ניווט והתמצאות במערכת הבריאות"  נוגעת למפגש של נשים עם שירותי מערכת הבריאות. מפגש בו הן מוצאות עצמן לעיתים קרובות חסרות אונים מול הגורמים איתם הן באות במגע: רופאים/ות, אחים/יות, צוות רפואי וצוות מנהלי. רבות מהנשים אינן מודעות לאינטרסים ולשיקולים שמניעים את המערכת ומשפיעים, בלא ידע, על מגוון הפרוצדורות הרפואיות והטיפולים התרופתיים שמוצעים להם. לחוברת 'ניווט והתמצאות במערכת הבריאות' שתי מטרות: הנגשת המידע הנוגע לזכויותינו כנשים במערכת הרפואית, על מנת לסייע לקוראות לנווט בסבך המערכת, מבנה ותקציבה; והעלאת מודעות לנקודה המגדרית המעלה סוגיות ייחודיות לנשים חולות, ומהם השיקולים ההיסטוריים והכלכליים שמשפיעים עליה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>