מרכז המידע

רבות מאיתנו פונות בעת מצוקה גופנית, או מצוקה נפשית או אבחון רפואי מדאיג אל האינטרנט. האפשרות לחיפוש גלובלי פותחת בפנינו אפשרויות ומידע ומאפשרת לנו לחוש בשליטה. עם זאת, ללא הכוונה, עודף המידע עלול להיות מבלבל ומדאיג, יש אתרים המשרתים אינטרסים מסחריים ואתרים אחרים שאינם מעודכנים או מדויקים.

הקמתו של אתר 'נשים לגופן' נועדה לענות על צורך של נשים בישראל בקבלת מידע פשוט בהיר ומהימן, מידע המרוכז כולו באתר אחד והוא בה בעת מעודכן ואמין כמו גם מעצים ומעורר השראה. יתרונו של האתר בעיסוק הממוקד שלו בנשים ישראליות מפרספקטיבות שונות כדימוי גוף, בריאות תעסוקתית וסביבתית, שימוש בחומרים ממכרים, אלימות, היבטים ייחודיים לנשים במחלות כלליות, מיניות, העדפה מינית, טיפולי פוריות, מנוופאוז, זכויותינו במערכת הבריאות ועוד.

צילום: שי איגנץ

מרכז המידע נגיש וברור לכל אישה ונערה בישראל, בשתי שפות עיקריות, עברית וערבית. ייחודו באיגוד מידע הנאסף ע"י מאות נשים ישראליות המייצגות מגוון מקצועי רחב. מידע המוצג באופן המעודד את התוודעות הנשים אל גופן, בריאותן ומיניותן ותוך צמצום חוסר הידע והפחדים ומתן עמדה מודעת יותר אל מול הממסד הרפואי. מרכז המידע כלול מידע מפורט ומתעדכן תדיר אודות בדיקות, מחקרים, תזונה וספורט וכן המלצות על בדיקות עצמיות, רפואה משלימה ועוד. האתר יעסוק בסוגיות מעוררות מחלוקת שקשה לעיתים להשיג אודותיהם מידע אחראי (כגון אמצעי מניעה ייחודיים, מידע מפורט על הפלות, היבטים פוליטיים וכלכליים של בריאות נשים ועוד). מרכז המידע חושף את הגולשת לעולם שלם וייחודי של חוויות של נשים שונות ממגוון הקשת החברתית בישראל. מארג הקולות מאפשר חווית קריאה מורכבת ומעניינת ביותר, המייצרת הזדהות ומעוררת פעולה למען לקידום בריאותנו האישית ובריאות הסובבים אותנו.

המידע מסודר לפי הנושאים השונים המופיעים בששת השערים של הספר 'נשים לגופן'

למה זה חשוב?

רבות מאתנו נוטות לדחוק את הטיפול בבריאותן בשל העדר זמן, משאבים או השכלה מתאימה. מרכז המידע מאפשר לנשים להתפנות לרגע לעצמן, להרחיב דעת מבלי לערב אחרים/ות בבעיותיהן האינטימיות. מבדיקת שטח שערכה עמותת "נשים לגופן" למדנו מנשים על היתרונות הרבים שיניעו אותן לשימוש באתר:

  • "בלי בושה" – נגישות מכל מקום ובכל שעה.
  • "בגובה העיניים" – שפה מובנת המסבירה מונחים רפואיים.
  • "השפה שלי" – ישנה כיום נגישות מועטת למידע לגבי גוף האישה בחברות מסורתיות יותר בישראל.
  • "מידע אינו נחלתם של העשירים בלבד" – אתר ללא עלויות שימוש.
  • "אני רוצה להכיר אתכן" – ביסוס תדמית לעמותה ולפעילותה הייחודית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>