עמותת "נשים לגופן"

"נשים לגופן" היא עמותת נשים המובילה שינוי חברתי כולל בתפיסות הבריאות של נערות ונשים בישראל. העמותה הוקמה ב-2005 ובה מאות מתנדבות מקצועיות מתחומי הרפואה, החינוך והבריאות מכל רחבי הארץ. עיקר העשייה מתמקדת בחינוך ובהפצת ידע באמצעות שלושה אפיקי פעולה:

 1. כתיבה, הפקה והפצה של ידע כתוב אודות בריאות, גוף ומיניות של נשים ונערות – העמותה הוציאה לאור שלושה ספרים: 'נשים לגופן' (הוצאת מודן); הספר בערבית 'المرأة وكيانها' (הוצאה עצמית); וספר ילדים "סקי השמיעי קול". בנוסף העמותה כותבת ומפיקה דפי מידע, חוברות וברושורים ומנהלת מרכז מידע באינטרנט.
 2. קיום סדנאות וקבוצות פעולה לנשים ונערות ולצוותים חינוכיים וטיפוליים. מנחות העמותה עובדות בכל רחבי הארץ בעברית, בערבית, ברוסית ובאמהרית ומסייעות לנשים ולנערות להיחשף למידע חשוב לשם קבלת החלטות מושכלות הנוגעות לבריאותן. הנושאים המרכזיים: דימוי גוף, זהות מגדרית ומינית, אכילה תזונה והפרעות אכילה, אנטומיה ומחזור, מיניות בריאה ויחסים, מניעת פגיעה והטרדה מינית ושמירה על אורח חיים בריא.
 3. הקמה והפעלה של מרכז מומחיוּת "נערות לגופן". קורת גג לכלל תחומי הידע המקצועיים בנושא מיניות והבריאות של נערות בישראל. מטרת המרכז היא בניית קהילה מקצועית מובילה ומחויבת, שתתרום ליצירת שינוי, להעלאת מודעות ולבניית רצף של ידע תיאורטי וידע מבוסס התנסות בתחום לנשות מקצוע, להורים ולנערות.

כתבה בידיעות אחרונות: "נשים לגופן" מסתערת על ערכים כמו דימוי גוף, הריון, אורגזמה ועוד משכתבת אותם בויקיפדיה ומעיפה החוצה משפטים מטעים ופוגעניים.

כתבה בידיעות 8.18 על נשים לגופן וויקימדיה

מוציאות את גיל המעבר מהארון סרטון גיל המעבר שהכינה קבוצת ידע ופעולה 2018 https://www.youtube.com/watch?v=9tvmHYplqU0&t=4s נודה לך אם תקדישי חמש דקות למילוי השאלון אודות גיל המעבר שלך

רשימת רופאי נשים מומחים לגיל המעבר

שאלון נשים בגיל המעבר

מתנות בריאות ליום האישה 2017 

מתנות קטנות

  חדשות ועדכונים נשים זקנות מדברות על החיים - פרק שני https://www.youtube.com/watch?v=7ZpHZDEWHKk יום הנשים בפתח – רעיונות לבוא אליו בטוב ובסולידריות הרצאות וסדנאות מטעם עמותת נשים לגופן 2018

שלושה טורים חדשים לכבוד יום האשה

all tests_ logoבדיקות חשובות במעגל החיים     Part 2 con logo   תרופת הפלא – פעילות גופנית

דף של המאמר של אלה-001 להתחיל בפעילות  גופנית ולהתמיד

 

פלייר יום האישה הבינל 2017

נפתחה בתל אביב קבוצת ידע ופעולה לקידום בריאותן של נשים מבוגרות.

%d7%a4%d7%a8%d7%a1%d7%95%d7%9d-%d7%a7%d7%91%d7%95%d7%a6%d7%aa-%d7%99%d7%93%d7%a2-%d7%95%d7%a4%d7%a2%d7%95%d7%9c%d7%94-%d7%a0%d7%a9%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%91%d7%95%d7%92%d7%a8%d7%95%d7%aa

* עמותת נשים לגופן קיבלה ביולי 2016 תעודת הוקרה מכנסת ישראל וההסתדרות הרפואית (הר"י) על פועלה לקידום בריאות נשים בישראל.

תעודת הוקרה לעמותת נשים לגופן

סרטון חדש שלנו – קולות מהשטח של נשים ונערות

ראיון על המחזור החודשי, דנה וינברג לגליון את, יולי 2016

ניוזלטר פסח עמותת נשים לגופן 2016

לדבר עם ילדים על מין ולהשאר בחיים, טל תמיר ודנה וינברג, ווינט, מאי 2015.

 - היא-סטוריה מקדישות את יום האישה 2016 לעמותת 'נשים לגופן' ולבריאות נשים.

היא-סטוריה 2016

-'אפליה נגד שמנים'. אלה הרט, אודות 'שמנופוביה', תרבות הרזון ואפליה נגד שמנים. ראיון בתכנית 'מהיום דיאטה' בערוץ 10, מ-11.3.16, מיד בתחילת התכנית.

- מרץ 2016,  "איך לדבר עם ילדים על מין". דנה וינברג, הארץעבודה סדנאית עם ילדות, נערות, אמהות ונשות צוות.

"היום שבו כל הנשים יצאו לרחוב". דנה וינברג, 'דה מרקר' ינואר 2016. ראיון אודות מרגרט סנגר חלוצת המאבק לאמצעי מניעה

סרטון – 'נשים לגופן' תומכת בנערות ב'מחאת המכנסיים הקצרים' 

קבוצת ידע ופעולה בנושא של נשים עם RA  (דלקת מפרקים שגרונית) מתחילה ב-16.07.18 פלייר קבוצות פעולה- RA (1) פלייר קבוצות פעולה- גיל המעבר לחיות עם פסוריאזיס-סרטון של עמותת נשים לגופן https://www.youtube.com/watch?v=1RO74dclQTg&t=9s לחדשות ועדכונים נוספים

7 thoughts on “עמותת "נשים לגופן"

 1. כל הכבוד לכן ,,
  אני עובדת מדריכה טיפולית ביחידת קידום נוער ג'לג'וליה עם נערות בסיכון
  וממש מעניין אותי לשמוע עוד יותר על העמותה שלכן
  נראה לי שכייף להצטרף ל אחת מהסדנאות וגם אני שמחה אם אפשר לקיים מפגש לנערות אצלנו ביחידה על הנושא הזה .
  בהצלחה :)

 2. מבקשת להתנדב אני אחות מוסמכת מאמנת מוכשרת מעוניינת לתרום מה שאפשר 0525232020

  • רונית שלום,
   האם יתכן שלא ענינו לך ונפלת בין הכסאות :-( נשמח אם זה עדיין אקטואלי שתשלחי מייל בצירוף קוח ותיאור קצר של רצונך בהקשר זה אל nashim.nissa@gmail.com.
   תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>