אמצעי מניעה

הזכות לקבל החלטות שונות הנוגעות לגופנו נתונה בידינו והיא כוללת בתוכה החלטות שונות כגון הזכות לרבייה: האם ברצוננו להביא ילדים לעולם? אם כן מתי? ועם מי?.

אמצעי המניעה השונים הינם אמצעי בסיסי המאפשר לנו לחוש חופשיות בחיינו, להבין את גופינו וליהנות ממיניות מוגנת עם גברים. אפשרויות הבחירה שלנו היום הן רבות יותר מהאפשרויות שעמדו בעבר לרשות אמותינו וסבותינו. השתכללות והתקדמות טכנולוגיות הנוגעות לתכנון המשפחה הגדילו את האפשרויות והשיטות הנוספות שניתן להתאימן לאורך חיינו, לבריאותנו בתכנון ושליטה על מיניותינו, גופינו ופוריותינו. עם זאת עדיין האפשרויות מוגבלות ובעלות השפעה על בריאותינו.

בספר "נשים לגופן" ניתן למצוא פרק העוסק בהשלכות הבריאותיות והאישיות שיש לכל שיטה למניעת היריון הקיימת היום; שאלות והתלבטויות שנשים רבות חולקות בכל הנוגע לאמצעי מניעה. כגון, כיצד לבחור את שיטת המניעה? כמה יעילה כל שיטה? מה השפעתה על בריאותי? עד כמה השיטה בטוחה במניעת היריון?  וכן מהו תפקידו של בן הזוג בהקשר זה? ועוד.

 

שחף ירון, צילום.

לקריאה נוספת

רשימת אחיות מוכשרות להתאמת דיאפרגמה מעודכן לינואר 2017

חוברת של מרפאת לוינסקי, לבני נוער

YNET – פרופ' זידמן יו"ר החברה הישראלית לאמצעי מניעה, על אי סבסוד אמצעי המניעה בישראל. 

יעילות אמצעי מניעה לנשים שמנות

חדוה אייל, מדיניות שימוש בדפו פרוורה בקרב נשים ממוצא אתיופי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>